Upowszechnianie transferu technologii w sieci innowacji - Zofia Gródek-Szostak

Upowszechnianie transferu technologii w sieci innowacji

Zofia Gródek-Szostak

119,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8291-462-7
Data wydania 21 grudnia 2022
Język: Polski
Liczba stron: 190
Rozmiar pliku: 5,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
119,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Transfer technologii realizowany przez sieci innowacji jest zjawiskiem, które na stałe wpisało się w krajobraz relacji międzyorganizacyjnych. Jego upowszechnianie służące osiąganiu celów biznesowych przez wszystkich uczestników, a także przyciąganie nowych, należy postrzegać jako strategiczne wyzwanie stojące przed zarządzającymi sieciami transferu.

Szczególną rolę w rozwijaniu transferu technologii w sieciach innowacji odgrywają wydarzenia upowszechniające innowacyjne technologie. Ciężar organizacji takich wydarzeń o zasięgu ponadregionalnym, a nawet ponadkrajowym, spoczywa na sieciach innowacji, co wymaga ram organizacyjnych i umiejętności zarządzania sieciami o tak dużym zasięgu. Integracja stron transferu technologii poprzez sieci prowadzi do powstania bardziej skutecznego systemu, a to z kolei do osiągania lepszych rezultatów. Klienci osiągają indywidualne korzyści, a organizacje współdziałające rozwijają się. Pojawia się pytanie o możliwości i uwarunkowania organizacji wydarzeń popularyzujących innowacyjne technologie, które będą prowadzić do upowszechniania transferu technologii.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »