Uniwersum Metro 2033. Paryż: Lewy Brzeg - Pierre Bordage

Uniwersum Metro 2033. Paryż: Lewy Brzeg

Pierre Bordage

44,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Insignis
ISBN 978-83-68053-05-0
Data wydania 27 marca 2024
Język: Polski
Liczba stron: 480
Rozmiar pliku: 2,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 480
Rozmiar pliku: 6,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
44,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Ludzkość na własne życzenie została wygnana z powierzchni Ziemi. Wegetuje teraz w tunelach metra, w prawdziwym podziemnym labiryncie. Ci, którym było dane przeżyć, zasiedlili niektóre stacje Lewego Brzegu Sekwany. Społeczności utrzymują kontakt, ale też rywalizują tocząc krwawe boje: o wpływy, o kurczące się zasoby… Śmiercionośne promieniowanie sprawia, że nie ma mowy o powrocie na powierzchnię, a Prawy Brzeg… cóż, to przeklęte miejsce.

W wijących się pod ziemią trzewiach paryskiego metra Madonna z Bac próbuje ocalić to, co pozostało z populacji tętniącej niegdyś życiem europejskiej stolicy. I nie zawaha się użyć siły. Bo tu, w metrze, ciemność panuje nad światłem, więc złe emocje żyją dłużej i intensywniej, o urazach nie da się szybko zapomnieć, a nienawiść bywa ostra jak brzytwa.

Powieść Pierre’a Bordage’a „Lewy Brzeg” to pierwsza część trylogii Uniwersum Metro 2033. Paryż – mrocznego, pełnego rozmachu dzieła, znakomicie wpisującego się w świat wykreowany przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »