Ucieczka - Wacław Sieroszewski

Ucieczka

Wacław Sieroszewski

19,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo
ISBN 978-87-26-42613-7
Data wydania 14 sierpnia 2020
Język: Polski
Liczba stron: 352
Rozmiar pliku: 1,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 352
Rozmiar pliku: 502,4 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
19,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

W drugiej połowie XIX wieku wielu Polaków przez swoją patriotyczną postawę trafiło na Syberię. Zesłańcy, mimo niezwykle trudnych warunków życia, starali się, na tyle, na ile było to możliwe, normalnie funkcjonować. Sieroszewski, który sam był wygnańcem politycznym z doskonałą wiernością oddaje obraz życia Sybiraków. Główną osią powieści jest planowanie ucieczki. Przygotowania jednoczą zesłańców, którzy narażają własne życie, by wydostać się z rosyjskiej krainy. Nie zdają sobie sprawy, że wśród nich czai się zdrajca.

Książka została napisana na podstawie prawdziwych wydarzeń. Sieroszewski dwukrotnie bez powodzenia próbował uciec z Syberii.

Wacław Sieroszewski (1858-1945) – polski pisarz, podróżnik, etnograf, zesłaniec na Syberię i działacz niepodległościowy. Jako autor stworzył wiele utworów dotyczących życia na Dalekim Wschodzie. Pisał powieści, a także książki naukowe o charakterze etnograficznym. Opisywał azjatyckie społeczności, odchodząc od perspektywy kolonizatorskiej. Jego najbardziej znane utwory to: „Ocean”, „Beniowski”, „Ucieczka” i „Na kresach lasów”.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »