Taniec szkieletów - Anna Kłodzińska

Taniec szkieletów

Anna Kłodzińska

18,90 zł16,07 zł

Dostępne formaty plików: PDF, EPUB, MOBI

Wydawnictwo
ISBN 978-83-67562-82-9
Data wydania 2 marca 2023
Język: Polski
Liczba stron: 89
Rozmiar pliku: 1,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 159
Rozmiar pliku: 180,0 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 159
Rozmiar pliku: 296,6 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
18,90 zł16,07 zł

Dostępne formaty plików: PDF, EPUB, MOBI

Opis

Doskonale zorganizowana szajka kradnie w Polsce platynę i przemyca ją do Niemiec. Przestępcy, gdy zajdzie taka potrzeba, nie wahają się nawet przed popełnieniem morderstwa. Jednak kapitan Szczęsny doprowadza do ich zdemaskowania. Czas akcji: lata 70.

Jarosław Kiereński (KlubMOrd.com):
W tym kryminale jest wszystko co znaleźć się winno w powieści milicyjnej. Czyta się to wszystko przyjemnie i lektura nie męczy, wręcz przeciwnie – syci czytelnika szczegółami epoki.
Zastanawiam się co mogło zainspirować autorkę? Cały ten mechanizm na którym „wisi” fabuła, to ja już gdzieś widziałem, tylko gdzie? Wiem! To tzw. Afera Zalew, w tej aferze z początku lat 70. (więc chronologia się zgadza) chodziło o to że grupa rabunkowa funkcjonariuszy MSW pod wodzą gen. Matejewskiego przeprowadzała na Zachodzie operacje, polegające na zdobywaniu drogą nielegalną (były to działania kryminalne, zabito nawet człowieka podczas jednej z akcji) dewiz i złota, które miały być później przeznaczone na rutynową działalność operacyjną wywiadu i kontrwywiadu MSW. Pod osłoną wykonywania czynności służbowych grupa funkcjonariuszy MSW dokonywała przemytu dewiz, biżuterii i złota na własny użytek. W czasie śledztwa w tej sprawie zarekwirowano kilkadziesiąt kilogramów złota oraz walutę wartości ok. 40 mln zł. Część walorów uzyskanych z przestępstw oficerowie MSW ukryli na swoich działkach rekreacyjnych nad Zalewem Zegrzyńskim (stąd kryptonim „Zalew”). Czyli dokładnie tak samo jak bohaterowie tańca szkieletów – tylko że w drugą stronę.

Pierwsze, papierowe wydanie tej książki ukazało się nakładem Wydawnictwa Ministerstwa Obrony Narodowej (Warszawa 1977) w serii „Labirynt” w nakładzie 120350 egzemplarzy.

Książka wznowiona w formie elektronicznej przez Wydawnictwo Estymator w ramach serii: Kryminał z myszką – Tom 70.

Nota: przytoczone powyżej opinie są cytowane we fragmentach i zostały poddane redakcji.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »