Tajemniczy świat Witka. Mój brat ma autyzm - Daria Kacprzak

Tajemniczy świat Witka. Mój brat ma autyzm

Daria Kacprzak

15,90 zł13,52 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF, MOBI

Wydawnictwo Psychoskok
ISBN 978-83-8119-716-8
Data wydania 29 marca 2021
Język: Polski
Liczba stron: 57
Rozmiar pliku: 17,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 57
Rozmiar pliku: 4,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 57
Rozmiar pliku: 29,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
15,90 zł13,52 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF, MOBI

Opis

Opowieść o codziennym, a zarazem wyjątkowym życiu dwóch chłopców, połączonych więziami rodzinnymi, jednak różniących się osobowością, zachowaniem oraz postrzeganiem świata, pokonywaniem codziennych trudności oraz odnajdowaniem się w środowisku społecznym. Utwór jest odpowiedzią na liczne pytania i niezrozumienie otoczenia w tej kwestii. Powstał w celu niwelowania lęku przed nawiązywaniem kontaktów i budowaniem relacji z dziećmi i młodzieżą ze spektrum zaburzeń autystycznych.

Książka została napisana prostym językiem, ukazującym codzienne funkcjonowanie rodziny, której najmłodszym członkiem jest główny bohater. W tajemniczy świat Witka czytelnik zostaje wprowadzony poprzez bezpośrednią relację osoby przebywającej w najbliższym otoczeniu chłopca – jego starszego brata, który w prosty sposób opisuje szereg zdarzeń i sytuacji. Nie ocenia, nie krytykuje, pełni funkcję dyskretnego obserwatora.

Utwór jest kierowany również do młodzieży i osób dorosłych, gdyż ukazuje sposób postrzegania przez dziecko dotknięte autyzmem oraz wskazuje przyczyny generujące określony cykl zachowań.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »