Tajemnicze zgony władców - Iwona Kienzler

Tajemnicze zgony władców

Iwona Kienzler

25,60 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Lira
ISBN 978-83-66229-10-5
Data wydania 13 luty 2019
Język: Polski
Liczba stron: 239
Rozmiar pliku: 2,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 239
Rozmiar pliku: 3,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
25,60 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Od nagłej i niespodziewanej śmierci ginęli carowie, królowie, książęta. Poznaj najbardziej zagadkowe zejścia z tego świata polskich i europejskich monarchów! Przemysł II, Władysław Warneńczyk, Napoleon, car Aleksander, książę Kentu… Śmierć tych i innych władców otacza aura tajemniczości. Żegnali się z życiem wskutek spisku, otrucia, intrygi, z ręki wybranki, a w przypadku niektórych istnieją legendy o ich cudownym ocaleniu.

Są też postaci w historii, których śmierć uważa się za sfingowaną. Zwolennicy teorii spiskowych snują domysły o „życiu po życiu” królów czy książąt, którzy wcale nie umarli, tylko wybrali spokojne życie prostych ludzi…. Iwona Kienzler rozbudza ciekawość i z pasją opisuje najbardziej zagadkowe zejścia z tego świata polskich i europejskich monarchów, przypominając nam, że ten, kto ma władzę, ma też wielu wrogów.

Iwona Kienzler jest znaną pisarką i popularyzatorką historii. Pasjonuje ją życie wielkich Polaków, których chętnie przybliża nam jako zwykłych ludzi z ich przywarami, dziwactwami, słabościami. Dużo miejsca poświęca też ciekawostkom, nie unikając pikantnych szczegółów osadzonych w realiach obyczajowych epoki.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »