Szwajcaria w pigułce -

Szwajcaria w pigułce

79,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF, MOBI

Wydawnictwo E-bookowo
ISBN 978-83-940405-5-0
Data wydania 18 maja 2024
Język: Polski
Liczba stron: 166
Rozmiar pliku: 24,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 166
Rozmiar pliku: 8,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 166
Rozmiar pliku: 51,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
79,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF, MOBI

Opis

JAKIE MIEJSCA PRZEDSTAWIA I DO KOGO ADRESOWANY JEST TEN PRZEWODNIK?

Gdy planowałam swoją mniej więcej tygodniową wycieczkę do Szwajcarii, zależało mi przede wszystkim na poznaniu tego kraju w maksymalnie możliwym stopniu, a jako miłośnikowi krajobrazów, na dotarciu w rejony, których panorama zapiera dech w piersiach. Mało czasu, dużo miejsc. Co wybrać? Jak możliwie najpełniej wykorzystać wyjazd, by rozkoszować się unikalnym pięknem tego kraju? Jak uniknąć ciągłego angażującego przemieszczania się między bazami noclegowymi, po to, aby zobaczyć różne zakątki Szwajcarii? Jak to zrobić w umiarkowanych kosztach? Jak sprawić, żeby zarówno dorosłym, jak i młodszym dostarczyć frajdy z wyjazdu? Przygotowany program oparty został na takich właśnie założeniach. Dedykowany jest wyjazdom rodzinnym, z gronem przyjaciół lub w pojedynkę, autem własnym lub wypożyczonym.

W przewodniku nie znajdziesz szczegółowych informacji dedykowanych dla narciarzy. Jeśli jednak chcesz w trakcie pobytu skorzystać ze stoków narciarskich (w końcu Szwajcaria to raj dla narciarzy), będziesz w stanie zmodyfikować proponowany program w taki sposób, by okazjonalnie poszusować, ponieważ zabiorę Cię w miejsca, które dają ku temu okazję.

Pragnę pokazać Ci niesamowite widoki oszałamiających niezależnie od pory roku alpejskich czterotysięczników, miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jak masyw Eiger, Mönch i Jungfrau, lodowcowy krajobraz dookoła najdłuższego w Alpach Lodowca Aletsch, piękny pejzaż wypełniony jeziorami i wodospadami. Zabiorę Cię na spacer po spektakularnym moście wiszącym (lub nawet kilku, jeśli zechcesz), wejdziesz do lodowca, niczym Kaj i Gerda do pałacu Królowej Śniegu, będziesz snuć się korytarzami jaskini smoka. Odwiedzisz wpisane w alpejski krajobraz historyczne zamki, a sympatyczna krowa o imieniu Wiśnia oprowadzi Cię po Muzeum Gruyère, miejscu stworzonym dla miłośników sera, gdzie poznasz proces wytwarzania szwajcarskiego rarytasu, pochodzenia mleka czy zasad w pełni naturalnego żywienia krów. Mam nadzieję, że ten przewodnik / poradnik będzie pomocny nie tylko podczas samej wyprawy, ale przede wszystkim zdejmie z Ciebie ciężar wielogodzinnych poszukiwań informacji o miejscach wartych zobaczenia oraz tych niezbędnych i praktycznych dla organizacji wyjazdu. Z głębi serca życzę Ci prawdziwie udanego wypoczynku!