System prawa pracy. Tom XIV. Historia polskiego prawa pracy - Krzysztof Baran

System prawa pracy. Tom XIV. Historia polskiego prawa pracy

Krzysztof Baran

254,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Wolters Kluwer
ISBN 978-83-8246-658-4
Data wydania 1 sierpnia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 1641
Rozmiar pliku: 8,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
254,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Tom XIV "Systemu prawa pracy" zawiera kompleksową prezentację rozwoju i historii fundamentalnych instytucji indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Umożliwia poznanie aksjologii, która legła u podstaw ich konstrukcji.

Dotychczas na polskim rynku wydawniczym nie było pozycji, która tak szeroko i systemowo traktowała o tych zagadnieniach.

W publikacji Czytelnicy odnajdą opracowania dotyczące historii prawa pracy i jego poszczególnych instytucji, w tym dotyczące w szczególności:

źródeł prawa pracy, umowy o pracę, mianowania, powołania i wyboru, rozwiązania stosunku pracy, praw i obowiązków stron stosunku pracy, odpowiedzialności pracowniczej, wynagrodzenia za pracę, czasu pracy, ochrony pracy, związków zawodowych i partycypacji w zarządzaniu zakładem pracy, rozstrzygania sporów pracy.

Autorami tomu są wybitni przedstawiciele nauki prawa pracy, którzy reprezentują ośrodki naukowe z całego kraju i wyróżniają się znacznym dorobkiem w zakresie opracowanych zagadnień.

Książka jest przeznaczona nie tylko dla przedstawicieli nauki prawa pracy, lecz również dla praktyków, w szczególności sędziów, radców prawnych, adwokatów oraz pracowników kadr i działów zarządzania personelem. Opracowanie powinno być wykorzystywane także w procesie kształcenia w szkołach doktorskich.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »