Sykomora. Ubi arma sonant. Tom 3 - Wiesław Mandryka-Bukowiński

Sykomora. Ubi arma sonant. Tom 3

Wiesław Mandryka-Bukowiński

24,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo
ISBN 978-87-28-39530-1
Data wydania 6 czerwca 2022
Język: Polski
Liczba stron: 361
Rozmiar pliku: 3,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 361
Rozmiar pliku: 939,3 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
24,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Czy warto przez całe życie podążać za marzeniami, przeciwstawiając się obłudzie i zakłamaniu? Jaką rolę w komunikacji spełniają mimika, gesty, czy tzw. mowa ciała?

To wielowątkowa powieść stanowiąca coś w rodzaju intertekstualnej podróży w czasie i przestrzeni. Pułkownik Wincent Opara wraz ze swym wielokulturowym towarzystwem podejmuje rozmowy na tematy społeczno-polityczne, zdradzając swoje plany na kolejne lata życia. Trzecia część trylogii to przepełniona erudycyjnymi dialogami literacka wizja XXI-wiecznej Wieży Babel, gdzie człowiek człowiekowi wilkiem a polityka Rosji i Białorusi przypomina czasy II wojny światowej. Lektura przypadnie do gustu temu, kto lubi połączenie wartkiej akcji z trudnymi rozmowami o sensie istnienia i szczytach wojennego okrucieństwa, gdzie homo sapiens zmienia się w zastraszonego homo egocentricus.

Trzytomowe dzieło Wiesława Mandryki-Bukowińskiego to wielowątkowa podróż w czasie i przestrzeni, z ciekawie wykorzystanym motywem biblijnej Wieży Babel jako uniwersalnego synonimu braku porozumienia i ludzkiej próżności. ,,Sykomora. Ubi arma sonant” jest trzecią częścią trylogii przedstawiającej skomplikowane losy oficera służb specjalnych Wincenta Opary, który toczy nieustanną walkę o własne wartości i w każdych okolicznościach rozwija umiejętność skutecznej komunikacji.

Wiesław Mandryka-Bukowiński - ur. w 1957 r. pisarz, poeta i tłumacz literatury niderlandzkiej, znany przede wszystkim jako autor powieści ,,Wierni” (2010) i ,,Babel, na granicy dobra i zła” (2012). To absolwent Wydziału Neofilologii Germańskiej z wykładowym językiem niemieckim i niderlandzkim oraz Katolickiego Uniwersytetu Instituut voor Leven-de Talen w Leuven (Belgia). Jako student uczestniczył w prezentacji sztuki szwajcarskiego dramatopisarza Friedricha Dürrenmatt’a pt. „Die Panne” („Kraksa”) na Bauhaus Uniwersität w Weimarze (Niemcy).Od wielu lat pełni funkcję przedstawiciela firm flamandzkich w krajach Europy Środkowej. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, na stałe mieszka pod Warszawą.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »