Świadczenia dla pracowników. Rozliczenia podatkowe i ZUS - Opracowanie zbiorowe

Świadczenia dla pracowników. Rozliczenia podatkowe i ZUS

Opracowanie zbiorowe

59,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-8268-169-7
Data wydania 11 kwietnia 2022
Język: Polski
Liczba stron: 130
Rozmiar pliku: 1,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
59,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Jednym z istotniejszych elementów systemu wynagradzania pracowników jest rozbudowany system świadczeń pozapłacowych. Katalog oferowanych usług jest bardzo szeroki. Mieszczą się w nim np. bony towarowe, talony, bilety na imprezy kulturalne, paczki dla dzieci i świąteczne upominki dla pracowników, a także możliwość uczestnictwa w imprezach integracyjnych bądź wycieczkach, jak również dofinansowanie wypoczynku.
Świadczenia te pracodawcy finansują ze środków własnych lub ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Wszystkie elementy pozapłacowego systemu świadczeń wiążą się z ryzykiem popełnienia błędów w rozliczeniach podatkowych i ZUS. Jest ono spore, ponieważ w przypadku wielu tego rodzaju świadczeń interpretacje podatkowe są niejednoznaczne lub wręcz sprzeczne. Dodatkowo w ostatnim czasie pojawiły się wyjaśnienia Krajowej Informacji Skarbowej, które w niektórych przypadkach zmieniają dotychczasową linię interpretacyjną.
Publikacja w przejrzysty i kompleksowy sposób opisuje:
• Jakie mogą być źródła finansowania świadczeń dla pracowników
• Jak rozliczać świadczenia do celów podatkowych i ZUS
• Które świadczenia należy opodatkować VAT
• Jakie świadczenia przysługują pracownikom z Ukrainy
Całość jest poparta licznymi przykładami i interpretacjami podatkowymi.
To przystępne i wyczerpujące opracowanie jest wsparciem dla osób zajmujących się księgowością i rozliczeniami podatkowymi. Zainteresuje też pracodawców, dyrektorów działów HR, pozostałych kierowników wyższego szczebla oraz biura rachunkowe, które prowadzą obsługę w tym zakresie.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »