Strajk nauczycieli. Wynagrodzenie i składki ZUS za czas strajku - Opracowanie zbiorowe

Strajk nauczycieli. Wynagrodzenie i składki ZUS za czas strajku

Opracowanie zbiorowe

8,45 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-8137-508-5
Data wydania kwiecień 2019
Język: Polski
Liczba stron: 30
Rozmiar pliku: 176 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
8,45 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Publikacja zawiera aktualne informacje, które pomogą rozstrzygnąć wątpliwości związane z konsekwencjami strajku w oświacie. Wyjaśnienia dotyczą dopuszczalności wypłacenia wynagrodzeń za czas strajku oraz ich rozliczania. Udzielono także odpowiedzi na pytanie, jakie przesłanki muszą być spełnione, aby za czas zamknięcia szkoły rodzic mógł otrzymać zasiłek opiekuńczy. Poruszono też inne zagadnienia dotyczące działalności związków zawodowych w oświacie.
W publikacji zamieszczono również wzór dokumentu informującego o potrąceniu nauczycielowi wynagrodzenia w związku z udziałem w strajku.
Publikacja skierowana jest przede wszystkim do osób, które będą zobligowane do przygotowania rozliczeń płacowo-kadrowych w oświacie. Są to w szczególności osoby zatrudnione w jednostkach samorządu terytorialnego, w centrach usług wspólnych, szkołach i placówkach. Zainteresuje także nauczycieli, wychowawców przedszkolnych i innych pracowników oświaty.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »