Spółka z o.o. w pytaniach i odpowiedziach - Opracowanie zbiorowe

Spółka z o.o. w pytaniach i odpowiedziach

Opracowanie zbiorowe

149,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF, EPUB, MOBI

Wydawnictwo Pragmatiq
ISBN
Data wydania styczeń 2021
Język: Polski
Liczba stron: 497
Rozmiar pliku: 4,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 453
Rozmiar pliku: 6,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 0
Rozmiar pliku: 15,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
149,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF, EPUB, MOBI

Opis

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najpopularniejszym rodzajem spółki w Polsce. Jest też drugą najpopularniejszą formą prowadzenia działalności w naszym kraju, zaraz po indywidualnej działalności gospodarczej osób fizycznych. Na koniec 2019 roku w Polsce było zarejestrowanych 429.136 spółek z o.o. To ponad cztery razy więcej niż wszystkich pozostałych spółek razem wziętych. Popularność spółki z o.o. nie jest przypadkowa, gdyż w wielu sytuacjach prowadzenie biznesu w tej właśnie formie okazuje się najkorzystniejsze. Mimo powszechności spółek z o.o., w praktyce wciąż rodzi się wiele pytań dotyczących prawnych, podatkowych oraz rachunkowych aspektów związanych z założeniem i funkcjonowaniem tych spółek. Celem naszej publikacji jest udzielenie odpowiedzi na przynajmniej sporą część z nich.
Publikacja jest efektem ponad 10 lat doświadczeń kilkudziesięciu prawników, doradców podatkowych i księgowych z Kancelarii Prawnej PragmatIQ z Poznania, które zostały zebrane w czasie pracy z naszymi Klientami. W tym okresie z naszych porad skorzystało ponad tysiąc Podmiotów, z czego co trzecim Klientem była spółka z o.o. To dzięki Ich dociekliwym pytaniom zgromadziliśmy doświadczenie, którym możemy podzielić się w ramach publikacji Spółka z o.o. w pytaniach i odpowiedziach. Zagadnienia, które poruszamy w naszej książce nie są więc jedynie teoretycznymi rozważaniami dotyczącymi tej spółki, lecz konkretnymi wątpliwościami, które pojawiły się ramach prowadzenia biznesu w tej formie. Część pytań pochodzi również od Użytkowników naszych portali: Doradzamy.to, Mniejszosciowi.pl, Ulgidlainnowacji.pl, Kontrolowana.pl., Zmianawarty.pl oraz Powiazane.pl, na których także poruszamy kwestie dotyczące spółki z o.o. Pytania te stanowią dla nas ważny i praktyczny głos, który wzięliśmy pod uwagę przygotowując książkę.
Jesteśmy przekonani, że wiele z pytań może okazać się impulsem dla rozważenia określonych spraw przy zakładaniu czy rozwijaniu spółki. Zrobiliśmy wszystko, by praktyczne odpowiedzi i obrazowe przykłady wyjaśniły w przystępny sposób kwestie budzące wątpliwości. Publikacja Spółka z o.o. w pytaniach i odpowiedziach wykorzystuje sprawdzoną już przez nas formułę Q&A. Taką konwencję wykorzystaliśmy m.in. przygotowując książkę Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach, sprzedaną do tej pory już w ponad 4 tys. egzemplarzy i ebooków. Formułę pytań i odpowiedzi wykorzystują również nasze portale, w tym portal Komandytowa.pl, który przez 10 lat funkcjonowania odwiedziło ponad 1,1 mln unikalnych użytkowników.
Z pełną odpowiedzialnością możemy napisać, że Spółka z o.o. w pytaniach i odpowiedziach to publikacja stworzona przez praktyków dla praktyków. A więc przede wszystkim dla przedsiębiorców, wspólników spółek z o.o., osób rozważających przekształcenie w spółkę z o.o., prawników, księgowych oraz doradców podatkowych. Chcemy wspierać te Osoby nie tylko wydając niniejszą publikację, ale również tworząc nowy portal www.spolkazoo.net całkowicie poświęcony prawnym, podatkowym i rachunkowym aspektom prowadzenia spółki z o.o. oraz poruszając te kwestie w social mediach Kancelarii PragmatIQ.
Spółka z o.o. w pytaniach i odpowiedziach to książka, która pozwoli wykorzystać 100% możliwości, jakie daje spółka z o.o., skupiając się na problemach praktycznych, ważnych dla osób rozważających prowadzenie działalności w tej formie, wspólników tych spółek oraz ich doradców.
Nasza publikacja Spółka z o.o. w pytaniach i odpowiedziach docelowo będzie składać się z dwóch dopełniających się treścią książek. Książka Jak założyć i dobrze zorganizować spółkę? którą oddajemy właśnie w Państwa ręce, stanowi praktyczny przewodnik po tym, co szczególnie ważne zwłaszcza na początku przygody ze spółką z o.o. Obejmuje ona zagadnienia dotyczące powstania spółki z o.o., w tym dotyczące przekształcenia innej formy działalności w ten rodzaj spółki, kwestie jej organizacji i bieżących rozliczeń podatkowych, jak również problemy związanie z podziałem zysku lub pokryciem straty.
Druga książka z serii Spółka z o.o. w pytaniach i odpowiedziach pt. Jak finansować spółkę i dokonywać w niej zmian? będzie natomiast praktycznym przewodnikiem po kwestiach ważnych dla funkcjonującej już spółki z o.o. Zostaną tam zawarte wszelkie zagadnienia związane z finansowaniem spółki, zmianami umowy oraz składu jej wspólników, regulacjami w zakresie unikania opodatkowania, a także zakończeniem prowadzenia działalności w formie spółki z o.o. w wyniku przekształceń czy likwidacji.

Spis treści

Od autorów 
Wykaz skrótów 

CZĘŚĆ I: PRAWO

Rozdział 1: Informacje ogólne
Rozdział 2: Powstanie spółki        
Rozdział 3: Umowa spółki         
Rozdział 4: Nazwa (firma)
Rozdział 5: Kapitał zakładowy i wkłady
Rozdział 6: Wspólnicy
Rozdział 7: Organizacja sp. o.o.
Rozdział 8: Zysk i strata

 

CZĘŚĆ II: PODATKI

Rozdział 1: Infomacje ogólne      
Rozdział 2: Opodatkowanie spółki  
Rozdział 3: Powstanie spółki
Rozdział 4: Dochody wspólników 
Rozdział 5: Dochody członków zarządu i rady nadzorczej


CZĘŚĆ III : ZUS

CZĘŚĆ IV: RACHUNKOWOŚĆ

Rozdział 1: Księgi rachunkowe         
Rozdział 2: Rok obrotowy
Rozdział 3: Sprawozdania spółki i zarządu
Rozdział 4: Schematy księgowe

Indeks rzeczowy

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »