Spartakus. Literatura – sztuka – estetyka. Szkice z pobytu na ziemi - Grzegorz Wróblewski

Spartakus. Literatura – sztuka – estetyka. Szkice z pobytu na ziemi

Grzegorz Wróblewski

44,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Wydawnictwo PIW - Państwowy Instytut Wydawniczy
ISBN 978-83-8196-802-7
Data wydania 15 marca 2024
Język: Polski
Liczba stron: 200
Rozmiar pliku: 2,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
44,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Opis

W serii polskiej krytyki literackiej prezentujemy teksty Grzegorza Wróblewskiego, międzynarodowo uznanego artysty wizualnego i pisarza. Autor na stałe mieszka w Kopenhadze i należy do Danish Writers Union, tworzy jednak przede wszystkim w języku polskim, a swoimi książkami poetyckimi, prozatorskimi, dramaturgicznymi i eseistycznymi od dekad pobudza wyobraźnię czytelników. Jego najnowsza książka „Spartakus. Literatura – sztuka – estetyka. Szkice z pobytu na ziemi” to jedna z oryginalnych prób dotarcia do Nieznanego, Nierozpoznawalnego, przestrzeni niemożliwej do głębszego zrozumienia. W swoich esejach Wróblewski udowadnia, że poezja daje nam zawsze ślad szansy na to zrozumienie. Warto czytać, tropić, starać się opisywać…
W książce znalazły się też rozmowy o najważniejszych zjawiskach poetyckich na świecie (Wróblewski znany jest jako bezkompromisowy i ciekawy krytyk; od lat zapraszany jest do Stanów Zjednoczonych, bywa też w Ameryce Południowej), w których po prostu on sam uczestniczy.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »