Sny - Olive Schreiner

Sny

Olive Schreiner

29,00 zł22,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF, MOBI, EPUB

Wydawnictwo
ISBN 978-83-65185-45-7
Data wydania 10 września 2022
Język: Polski
Liczba stron: 77
Rozmiar pliku: 1,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 77
Rozmiar pliku: 1,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 77
Rozmiar pliku: 968,4 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
29,00 zł22,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF, MOBI, EPUB

Opis

"Sny" Olive Schreiner to zbiór opowiadań, które pozwolą Czytelnikowi oderwać się od rzeczywistości dookolnego świata i wejrzeć w głąb siebie. To historie, które pozwalają przejrzeć się w ich treści jak w zwierciadle. Zwierciadle duszy.

Być może zapiszą się w Tobie na zawsze?

O Autorce:

Olive Schreiner (24 marca 1855 - 11 grudnia 1920) była południowoafrykańską pisarką, działaczką antywojenną i intelektualistką. Najlepiej pamiętana jest dziś za powieść The Story of an African Farm (1883), która cieszy się dużym uznaniem. Śmiało porusza ona takie współczesne zagadnienia jak agnostycyzm, egzystencjalna niezależność, indywidualizm, zawodowe aspiracje kobiet i żywiołowość życia na kolonialnej granicy.

Od końca XX wieku badacze przypisują Schreiner również zasługi jako obrońcy Afrikanerów i innych grup, które przez dziesięciolecia były wykluczone zdostępu do władzy politycznej, takich jak Murzyni, Żydzi i Indianie. Chociaż wykazywała zainteresowanie między innymi socjalizmem, pacyfizmem, wegetarianizmem i feminizmem, jej poglądy wymykały się restrykcyjnym kategoryzacjom. Jej opublikowane prace i inne zachowane pisma promują wartości takie jak umiarkowanie, przyjaźń i zrozumienie wśród wszystkich ludzi, a także unikają pułapek radykalizmu politycznego, którego świadomie się wystrzegała. Nazywana przez całe życie wolnomyślicielką, trzymała się również ducha chrześcijańskiej Biblii i rozwinęła świecką wersję światopoglądu swoich rodziców-misjonarzy, z elementami mistycznymi.

Spis treści

I. UTRACONA RADOŚĆ

II. ŁOWCA

III. OGRODY ROZKOSZY

IV. W ODLEGŁYM ŚWIECIE

V. TRZY SNY NA PUSTYNI

VI. SEN O DZIKICH
PSZCZOŁACH

VII. W ZRUJNOWANEJ
KAPLICY

VIII. DARY ŻYCIA

IX. TAJEMNICA ARTYSTY

X. „MYŚLAŁEM, ŻE STOJĘ”

XI. ŚWIATŁO SŁONECZNE
PADŁO NA MOJE ŁÓŻKO

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »