Siedemnaście mgnień wiosny - Julian Siemionow

Siedemnaście mgnień wiosny

Julian Siemionow

12,80 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI, PDF

Wydawnictwo Media Distribution
ISBN 978-0-9954-6020-1
Data wydania 21 marca 2016
Język: Polski
Liczba stron: 284
Rozmiar pliku: 817,5 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 284
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 251
Rozmiar pliku: 1,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
12,80 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI, PDF

Opis

„… Stirlitz zabił Klausa strzałem w skroń . Stali na brzegu jeziora. Znajdowali się w strefie zakazanej. Już wcześniej ustalił, że Klaus spadnie ze zbocza prosto do wody. Kiedyś łowili tu razem ryby ….


… Klaus wpadł do wody jak wór. Stirlitz wrzucił za nim pistolet, zdjął rękawice i poszedł przez las do swojego samochodu. Wioska oddalona była o niecałe 40 kilometrów. Stirlitz obliczył, że dotrze do niej w ciągu godziny. Przewidział wszystko … Nawet możliwość zdobycia na ten czas alibi … ”
"Siedemnaście Mgnień Wiosny" to jedna z dwunastu szpiegowskich powieści, których głównym bohaterem jest Otto von Stirlitz - bezwzględny, uporczywie dążący do celu rosyjski agent, działający w strukturach III Rzeszy. 

Ksiązka po raz pierwszy w nowym - pełnym tłumaczeniu!
Stirlitz to precyzyjnie wykreowany przez Siemionowa bohater, dla którego specyficzne są jego monologi wewnętrzne. Pełne logicznych myśli, czasami melancholijnych. To właśnie szczypta tej że melancholii, w kompozycji z nietuzinkową osobowością bohatera, podana naszerokim spektrum faktów historycznych, tworzy wyjątkowy, niepowtarzalny klimat serii, od którego trudno się oderwać.

OPIS:

Akcja "Siedemnastu Mgnień Wiosny" rozgrywa się od 12 lutego do 24 marca 1945 roku, na krótko przed kapitulacją Niemiec podczas II wojny światowej. Filmowy bohater to Standartenführer Max Otto von Stirlitz, pracujący w gestapo, który w rzeczywistości jest radzieckim szpiegiem. Dostaje za zadanie dowiedzieć się, kto z czołowych przywódców Rzeszy prowadzi samodzielne negocjacje pokojowe z USA i Wielką Brytanią.

Zadanie Maksyma Maksymowicza Isajewa (tak nazywa się naprawdę) mocno komplikuje się, gdy zostaje on bez kontaktu z przywództwem z Moskwy. Dzieje się tak, ponieważ podczas bombardowania Berlina zniszczony zostaje dom, gdzie żyli operatorzy radiowi Stirlitza: Erwin i Catherine Keane. Erwin ginie, zaś nieprzytomna Catherine trafia do szpitala Charite…

Stirlitz wie na pewno, że tajne negocjacje odbywają się w Szwajcarii i że ich inicjatorem jest naczelny SS – Himmler. Posiada taką wiedzę, bo on sam, w imieniu swojego bezpośredniego przełożonego Schellenberga, jest w te negocjacje zaangażowany.

Aby zapobiec negocjacjom, Isajew decyduje się wykorzystać panującą w wyższych sferach Rzeszy rywalizację. Idzie na spotkanie z Reichsleiterem, Martinem Bormannem i składa mu raport o „zdradliwym spisku przeciwko Hitlerowi”. Tymczasem w rękach szefa Gestapo Muellera znajdują się poważne dowody, wskazujące na Stirlitza, jako sowieckiego rezydenta… Pętla na szyi Stirlitza zaczyna się zaciskać, jednak bohater dalej wykonuje swoją misję.

KOLEJNE POWIĘŚCI O STIRLITZU JUZ NIEBAWEM!

Spis treści

Kto jest kto?
Stenogram narady u Führera
„Za kogo oni mnie tam uważają?” (zadanie)
Informacja do przemyślenia. Göring
Informacja do przemyślenia. Goebbels
Informacja do przemyślenia. Himmler
Informacja do przemyślenia. Himmler
Układ sił
Informacja do przemyślenia. Dulles
Informacja do przemyślenia. Schellenberg
Informacja do przemyślenia. Churchill
Informacja do przemyślenia. Bormann
Miara zaufania
Informacja do przemyślenia. Dulles
Czy w Bernie wszystko już przygotowane?
Swój pośród swoich
Rytm kilku chwil
Alogiczność logiki
Dobre intencje

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »