Serce wie najlepiej - Urszula Lemańska

Serce wie najlepiej

Urszula Lemańska

14,51 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo E-bookowo
ISBN 978-83-935991-1-0
Data wydania 12 października 2012
Język: Polski
Liczba stron: 127
Rozmiar pliku: 1,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
14,51 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

 

Serce Wie Najlepiej” Urszuli Lemańskiej to  współczesna powieść romantyczna z elementami „duchowych” przeżyć o prostej fabule, zawiera filozoficzne spojrzenie na odwieczne ludzkie pytania: życie i śmierć, wiara i nadzieja, a przede wszystkim przeznaczenie, którym kieruje Miłość…

Wanda, bohaterka książki boryka się z emocjami, które nękają wielu ludzi - strach przed brakiem zrozumienia, odrzuceniem, samotnością. Jednak jej największym problemem jest choroba serca, która nie tylko pozbawia ją szans na posiadanie własnego dziecka, ale również przyczynia się do rozpadu wieloletniego związku.

Bohaterka staje u progu śmierci, od której może uratować ją tylko przeszczep serca. Szansa na nowe życie przychodzi z chwilą gdy dzwoni długo wyczekiwany telefon. Pełna zarówno nadziei jak i obaw jedzie do szpitala, nie spodziewa się jednak, jak wielkie zmiany w jej życiu przyniesie „zamiana” jej chorego serca na „nowe”, którego dawcą jest młoda kobieta, która ginie w wypadku pozostawiając osieroconą córeczkę. Dziewczynka trafia do domu dziecka, gdzie nie może się pogodzić ze stratą matki.

Losy Wandy i samotnego dziecka połączyć może tylko duchowe wołanie Przeznaczenia, wołanie Miłości.

 


Wybrane recenzje:

"Serce wie najlepiej" to piękna i wzruszająca książka opowiadająca o sile miłości w różnych jej postaciach i przejawach, o nadziei, która pozwala przetrwać najcięższe chwile i wierze, dzięki której mamy siłę marzyć i dążyć do urzeczywistnienia najskrytszych pragnień; to także opowieść o przeznaczeniu, które prowadzi nas sobie tylko znanymi ścieżkami, ale zawsze w zgodzie z najgłębszymi, choć nie zawsze uświadomionymi oczekiwaniami.

(...)

Pomimo znacznego ciężaru gatunkowego poruszanych zagadnień książka ma wydźwięk zdecydowanie optymistyczny, dający nadzieję na lepsze jutro i pozwalający wierzyć, że sami możemy poprawić jakość naszego życia.
Serdecznie polecam tę przejmującą, napisaną lekkim piórem lekturę. Dostarczy Wam ona nie tylko pozytywnych emocji, lecz także wywoła spontaniczne, zabarwione metafizyką refleksje umilając kolejny dzień życia.

 

"Serce wie najlepiej" to powieść, która dodaje człowiekowi skrzydeł, napawa optymizmem i każe wierzyć w to, że marzenia się spełniają. Autorka poruszyła w tak krótkiej historii wiele ważnych problemów, z którymi borykają się zwyczajni ludzie.

(...)

Powieść naładowana jest emocjami, wywołuje łzy, by za chwilę pojawił się uśmiech na naszych twarzach. Zdecydowanie napisana jest prostym i zrozumiałym językiem, ale dobitnie trafia do czytelnika, by ten miał mnóstwo kwestii do przemyślenia. "Serce wie najlepiej" napawa ogromnym optymizmem, wiarą i nadzieją na lepsze jutro.

Wśród wakacyjnych lektur nie powinno zabraknąć książek na pierwszy rzut oka lekkich, jednak traktujących o sprawach wielkiej wagi. Taką w moim odczuciu jest pozycja "Serce wie najlepiej", autorstwa Urszuli Lemańskiej. Jest to druga książka z cyklu Po drugiej stronie Tęczy, ukazująca jak ważną wartością w życiu każdego człowieka jest miłość. Pierwszą część tej serii stanowią "Szczury" Radosława Lemańskiego.

 

„Serce wie najlepiej” jest już kolejną pozycją z serii „Po drugiej stronie Tęczy”, która pokazuje, jak przewrotny bywa los i jak wiele niespodzianek skrywa dla nas w zanadrzu życie. Książka Urszuli Lemańskiej otula nas niczym ciepły koc, dając ukojenie i poczucie bezpieczeństwa. Historia przeznaczona jest dla wszystkich tych, którzy stracili nadzieję oraz tych, którzy wszędzie znajdują potwierdzenie swojej wiary w Boga i w to, że nic nie dzieje się bez powodu, a wszystko ma jakiś sens. Wzruszająca w swej prostocie opowieść jest tego najlepszym dowodem.


 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »