Samoregulacja i koregulacja na rynkach środków spożywczych - między faktyczną ochroną konsumentów a pozornością działań przedsiębiorców - Justyna Nowak

Samoregulacja i koregulacja na rynkach środków spożywczych - między faktyczną ochroną konsumentów a pozornością działań przedsiębiorców

Justyna Nowak

219,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8291-504-4
Data wydania 21 grudnia 2022
Język: Polski
Liczba stron: 419
Rozmiar pliku: 2,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
219,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Monografia opisuje badania prowadzone nad samoregulacją i koregulacją, czyli dobrowolnie przyjmowanymi przez przedsiębiorców zobowiązaniami, występującymi najczęściej w postaci kodeksów dobrych praktyk i kodeksów etycznych.

Wywodzą się one jeszcze z czasów starożytnych, kiedy to regulowały działanie poszczególnych gildii zawodowych. Ich funkcjonowanie w obrocie prawnym poddano regulacji dopiero wraz z przyjęciem dyrektywy 2005/29/WE w sprawie nieuczciwych praktyk handlowych.

Celem prowadzonych na rynkach środków spożywczych badań była ocena, na ile samoregulacja i koregulacja są skutecznym środkiem w ochronie konsumentów, przy uwzględnieniu mechanizmów istniejących w prawie powszechnie obowiązującym oraz tkwiących bezpośrednio w kodeksach dobrych praktyk, a także licznych zależności między prawem a samoregulacją i koregulacją.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »