Sądowa kontrola działalności organów regulacyjnych - Angelika Kurzawa

Sądowa kontrola działalności organów regulacyjnych

Angelika Kurzawa

179,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8198-977-0
Data wydania 2021
Język: Polski
Liczba stron: 306
Rozmiar pliku: 1,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
179,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Monografia jest pierwszym opracowaniem naukowym całościowo omawiającym problematykę sądowej kontroli działalności organów regulacyjnych, pokazującym jednocześnie złożoność tego zagadnienia, ale także dokonującym oceny przyjętego przez ustawodawcę dualizmu.

Asumptem do podjęcia tematu sądowej kontroli działalności organów regulacyjnych był brak kompleksowej analizy w doktrynie tej dość interesującej problematyki. Zagadnienie to zasługiwało na szersze opracowanie ze względu na przyjęty przez ustawodawcę dychotomiczny model sądowej kontroli działalności organów regulacyjnych, co rodzi szereg problemów natury zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Ponadto, kolejne zmiany w przepisach ujawniają tendencję ustawodawcy do pogłębiania istniejącego dualizmu i przekazywania sądom powszechnym kompetencji do rozpatrywania odwołań oraz zażaleń na rozstrzygnięcia wydawane przez organy regulacyjne.

Celem monografii jest odpowiedź na pytanie o konieczność przekazania sądom powszechnym kompetencji do merytorycznego orzekania w sprawach z zakresu regulacji oraz zasadność przyjętego przez ustawodawcę dualizmu sądowej kontroli działalności organów regulacyjnych.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »