Rzeźnia Wyszków - Marek Czestkowski

Rzeźnia Wyszków

Marek Czestkowski

35,99 zł30,59 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo Novae Res
ISBN 978-83-8313-414-7
Data wydania 1 stycznia 2023
Język: Polski
Liczba stron: 284
Rozmiar pliku: 3,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 284
Rozmiar pliku: 1,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
35,99 zł30,59 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Dzień przed Wielkanocą Wyszków opanowuje zaraza nieznanego pochodzenia, miasto zostaje otoczone kordonem sanitarnym, a zdezorientowani mieszkańcy zmuszeni są do pozostania w domach.

Wobec narastającego zagrożenia naprędce zostaje powołana Rada Chłopskiego Rozumu, w której skład wchodzą: skorumpowany doktor wyznaczony na stanowisko eksperta do walki z epidemią KOWID, atrakcyjna sprzedawczyni ze spożywczaka z ambicjami dziennikarskimi i on – burmistrz Bredzisław Galareta – włodarz miasta, mistrz promocji i marketingu, naczelny ideolog. Gdy podczas konferencji prasowej dochodzi do zamachu przeprowadzonego przez katolicką terrorystkę, staje się jasne, że to początek wojny…
Foliarze, pro-liferzy, religijni ekstremiści, skorumpowana władza, sojusz tronu z ołtarzem, nepotyzm i korupcja. Satyra społeczno-polityczna ostra niczym cień mgły, pełna groteski i elementów gore, gdzie absurd goni absurd… a to wszystko dla dobra suwerena.

– Pełna nazwa zarazy brzmi „Kwarantanna Obowiązuje Wszystkich I Dezynfekcja”. KOWID to skrót. Tak nazwałem tę operację. I tak będzie się nazywać nasza nowa lokalna choroba.
– Skąd ten cały KOWID się wziął? – zapytał zaszokowany doktor.
– Na konferencji powiesz, że jeszcze nie wiadomo, bo to nowa choroba. Że na przykład dopiero wynaleźli ją w Chinach. No wiesz, jakiś facet zjadł nietoperza albo wirus wydostał się z tajnego laboratorium. A przyjechało to do nas, no nie wiem, w paczce ryżu. Żeby brzmieć wiarygodnie, podasz dowolną prowincję, Wuhan, dajmy na to.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »