Rozliczamy najem - Radosław Kowalski

Rozliczamy najem

Radosław Kowalski

24,90 zł

Dostępne formaty plików: PDF, PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-8268-530-5
Data wydania
Język: Polski
Liczba stron: 116
Rozmiar pliku: 14 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 109
Rozmiar pliku: 0 B
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
24,90 zł

Dostępne formaty plików: PDF, PDF

Opis

Praktyczny poradnik dla osób osiągających przychody z najmu – zarówno prywatnego, jak i w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Szczegółowo i przystępnie omówiono w nim zasady opodatkowania z uwzględnieniem zmian, z którymi zarówno wynajmujący, jak i najemcy mierzą się od 2023 r. Praktyczne przykłady pomogą podjąć trafną decyzję dotyczącą wyboru formy opodatkowania oraz kwalifikacji przychodów do odpowiedniego źródła.
Podatnik dowie się z poradnika, jakich formalności należy dopełnić przy zawieraniu umowy. Dzięki przystępnym wyjaśnieniom łatwiej rozstrzygnie, czy w jego przypadku lepszym rozwiązaniem będzie rozliczanie najmu jako prywatnego i obowiązkowe opodatkowanie go ryczałtem, czy rozliczenie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i skorzystanie z możliwości wyboru formy opodatkowania. Pozna też odpowiedzi na pytania – m.in. o to:
- kiedy powstaje przychód z najmu i co jest tym przychodem,
- jakie plusy ma najem okazjonalny,
- jakie są stawki ryczałtu od najmu prywatnego,
- czy przedsiębiorca może opodatkować najem według skali podatkowej,
- jak rozlicza najem obcokrajowiec,
- jak mogą rozliczać najem małżonkowie.
Wszystkie zagadnienia omówione są w jasny, praktyczny sposób, poparty licznymi przykładami oraz najnowszymi interpretacjami organów podatkowych. Pomocne również będą zamieszczone w poradniku wzory umów wraz z załącznikami, schematy oraz wzór wypełnionego formularza podatkowego. Całość została uzupełniona najistotniejszymi podstawami prawnymi.

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »