Róża Sewastopola - Katharine McMahon

Róża Sewastopola

Katharine McMahon

37,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Insignis
ISBN 978-83-67323-10-9
Data wydania 15 czerwca 2022
Język: Polski
Liczba stron: 432
Rozmiar pliku: 2,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 432
Rozmiar pliku: 5,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
37,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Wojna krymska rozpala wyobraźnię młodych Brytyjczyków, którzy rwą się do walki z nowym wrogiem – Rosją. Gdy nadchodzi zima, a Rosjanie zażarcie bronią się w zmienionym w twierdzę Sewastopolu, wojskowe szpitale zapełniają się chorymi i rannymi. Na Krym ruszają pielęgniarki ochotniczki.

Wśród nich jest Rosa Barr – młoda, ambitna i zjawiskowo piękna. Od początku przeciwna wojnie, chce nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują. W Londynie zostaje jej kuzynka Mariella Lingwood, pogrążona w marzeniach o Henrym, chirurgu operującym rannych żołnierzy sił sprzymierzonych. Kiedy Mariella dowiaduje się, że Henry zachorował i przebywa we włoskim Narni, wyrusza mu na spotkanie. Stamtąd udaje się na poszukiwania Rosy, o której słuch zaginął.

Podróż śladami fascynującej i nieuchwytnej Rosy zawiedzie Mariellę z uporządkowanej wiktoriańskiej Anglii na ogarnięty wojennym chaosem Krym i doprowadzi do romansu z oficerem kawalerii, którego skomplikowana przeszłość wiąże się z jej własną. To, czego się dowie, sprawi, że jej dotychczasowy świat wartości legnie w gruzach, choć jednocześnie pozwoli jej odnaleźć w sobie źródło niespodziewanej siły i namiętności.

Róża Sewastopola łączy wyrafinowany romans z tragedią wojny krymskiej. To bardzo mocne zestawienie – Guardian Unlimited

To urzekająca i skłaniająca do refleksji powieść, która o całą klasę przewyższa standardy beletrystyki z romansem w tle – Lancashire Evening Post

Właśnie taki powinien być każdy dobry romans historyczny – The Good Book Guide

Zaczytałam się w tej książce i z wielkim żalem powitałam jej koniec – The Book Bag

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »