Romantyka latania - Eugeniusz Toman

Romantyka latania

Eugeniusz Toman

31,50 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Witanet
ISBN 978-83-66149-46-5
Data wydania 30 grudnia 2019
Język: Polski
Liczba stron: 187
Rozmiar pliku: 3,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 187
Rozmiar pliku: 4,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
31,50 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Romantyka latania to ciąg dalszy książki Eugeniusza Tomana o lotnictwie wojskowym z historią w tle Alarm pod gwiazdami (Witanet, 2019), która przedstawia drogę licealisty do lotnictwa wojskowego, pragnącego spełnić marzenie o Ikarze.

Socjalistyczna armia przynosi mu wiele rozterek. Rodzi refleksję o tożsamości przodków. Czyni go świadkiem przemian społeczno-politycznych kraju w latach 1968-1971. Ta książka jest zbiorem 16. synoptycznych opowieści reportera lotniczego, przedstawiającego nietypowe zdarzenia w lotnictwie wojskowym drugiej połowy ubiegłego wieku. Autor przybliża czytelnikom trud zawodu „zdobywców przestworzy” i pasję pilotów zasiadających za sterami odrzutowców. Szczególną uwagę przyciągają jego wrażenia z lotów wykonanych osobiście: w nocy, zimą i do stratosfery. Ponadto razem z nim przeżywamy losy poznańskiego pilota kpt. Kazimierza Spornego z „Cyrku Skalskiego”, biorącego udział w bitwie o Anglię, poznajemy dramaty pilotów współczesnych i przyczyny katastrof lotniczych.

Ilu pilotów zginęło na wojnie, a ilu podczas szkolenia lotniczego w czasie pokoju, jak zakończyło się uderzenie pioruna w samolot, dlaczego pilot katapultował się nad Bałtykiem i jak był ratowany, gdzie obecnie w Polsce znajduje się baza dronów – to tylko kilka pytań do mało znanych faktów. Eugeniusz Toman obala też mit o istnieniu UFO. Kilkanaście zdjęć autorskich na zakończenie Romantyki latania ilustruje, gdzie i jak pamięta się o tych, którzy zginęli śmiercią lotnika.

Spis treści

 1. Romantyka latania
 2. Tropem Ikara
 3. W sieci lotniska
 4. Mój nocny lot
 5. Zwykły, zimowy
 6. Los jest przewrotny
 7. Zbuntowana trzynastka
 8. Uderzenie pioruna
 9. Pechowy start
 10. Rozbitek
 11. Znikające UFO
 12. Być lotnikiem
 13. Śmierć nadleciała z Bagicza
 14. Powrót bohatera
 15. Życie na krawędzi
 16. Wojny, drony, samoloty
 17. Ślady po lotnikach
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »