Rogaty Bóg. Historia, mity i praktyki magiczne - Jason Mankey

Rogaty Bóg. Historia, mity i praktyki magiczne

Jason Mankey

37,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Wydawnictwo Kobiece
ISBN 978-83-8321-137-4
Data wydania 12 października 2022
Język: Polski
Liczba stron: 336
Rozmiar pliku: 3,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 336
Rozmiar pliku: 7,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
37,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Fascynująca podróż do mitologicznych i duchowych korzeni postaci Rogatego Boga.

Synonim natury, personifikacja zmian, jakim podlega przyroda, symbol cyklu życia, ale także bóstwo ofiarne, reprezentujące zarówno miłość i przyjemność, jak i równowagę i poświęcenie – Rogaty Bóg bywa opisywany na różne sposoby. Na przestrzeni lat postać ta zyskiwała wiele wcieleń, obrastała w mity i tradycje, niosła ze sobą znaczenie odmienne dla każdego, kto decydował się włączyć to bóstwo w swoją praktykę. Umiejscowiony gdzieś pomiędzy życiem a śmiercią, Rogaty Bóg od wieków inspirował i skłaniał do duchowych poszukiwań.

Autor bada postać Ojca Czarownic bardzo dokładnie: sięga do różnych tradycji, przytacza fakty, opisuje transformacje, którym ulegało bóstwo do czasów starożytnych po współczesność, przede wszystkim zaś pokazuje praktyczne sposoby na zbliżenie się do Rogatego Boga. Czytelnik znajdzie tu zaklęcia, rytuały i medytacje, które pomogą mu w odkrywaniu i pielęgnowaniu więzi z tą pradawną siłą. Uniwersalny przekaz i otwartość na interpretacje czyni z tej książki duchowy podręcznik dla wszystkich, niezależnie od wyznawanej teologii.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »