Pustelnia z Widokiem Na Raj - Radosław Lemański

Pustelnia z Widokiem Na Raj

Radosław Lemański

10,67 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo E-bookowo
ISBN 978-83-935993-3-2
Data wydania 10 października 2012
Język: Polski
Liczba stron: 67
Rozmiar pliku: 9,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
10,67 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Świat wśród nas jest niezwykły. Pełen cudownych zdarzeń i niecodziennych  ludzi, którzy swoimi marzeniami pchają go do przodu. Tyle, że zazwyczaj nie są to osoby z pierwszych stron gazet. Raczej żyją w ciszy i unikają rozgłosu, żyjąc dla drugiego człowieka.

Jedną z takich osób jest brat Elizeusz, eremita z pustelni na górze Cierniak koło Radochowa, który chętnie podzielił się swoimi rozważaniami, będącymi kanwą dla tej książki.

Musimy otworzyć się na głos Boga, obudzić się z tego letargu, w którym się pogrążamy. Ludzie za dużo oglądają telewizji, zagłuszają się muzyką, szukają podniet i ekstremalnych przeżyć, zażywają używek wprowadzających w odmienne stany, podczas gdy prawdziwe symfonie można usłyszeć w swym sercu, przepiękne obrazy zobaczyć z okna swej pustelni, niezwykłe doznania odczuwać duszą.

Dlatego tak ważny jest ten maleńki kącik do modlitwy w każdym domu – maleńka pustelnia. A tam, w zupełnej ciszy, obcowanie z Bogiem. Bo pustelnia to nasze wyjątkowe, prywatne miejsce z widokiem na Raj.

 


Wybrane recenzje:

"Pustelnia z widokiem na Raj" zawiera ponadto interesujące spostrzeżenia i obserwacje dotyczące współczesnego człowieka, jego stylu życia, potrzeb, dylematów. Z pewnością odnajdzie się w nich nie tylko chrześcijanin, lecz każdy człowiek trawiony poczuciem zagubienia, wyalienowany we współczesnym świecie, oszołomiony jego tempem, poszukujący wartościowych wskazówek i rad, jak odnaleźć sens życia, szczęście oraz samego siebie. Życiowe, głęboko ludzkie, a jednak filozoficzne rozważania nad naturą człowieka czy fundamentalnymi zagadnieniami metafizycznymi i ontologicznymi od zawsze zajmującymi ludzkie myśli nie tylko skłaniają do refleksji, lecz również zachęcają do własnych eksploracji tego tematu.
Przemyślenia nie są zawiłe, na siłę udziwniane czy sztucznie komplikowane - swoją mądrością, prostotą i świeżością spojrzenia zaskakują i nastrajają refleksyjnie."

"Czytając teksty (wiersze) Pana Radosława ma się wrażenie, że znalazło się na właściwym miejscu, a czas nagle stanął w miejscu (...) Teksty te przybierają formy różne, najczęściej jednak są medytacyjne, refleksyjne, uspokajające i wyciszające, dające uczucie wewnętrznego pokoju. Są niczym przepiękna modlitwa serca. Tutaj też dochodzimy do publikacji drugiej – Pustelni z widokiem na raj, będącej zachętą do odnalezienia w swojej codzienności miejsca, które byłoby przeznaczone tylko dla Boga, które byłoby naszym  osobistym wcieleniem eremitorium i jednocześnie przestrzenią, w której będziemy mogli oddawać się codziennej refleksji. Recenzja z bloga Lego ergo sum"

"Całość jest dialogiem rozgrywającym się na różnych poziomach. W najprostszym sensie jest to rozmowa dwóch osób – autora z pustelnikiem. Jednak dialog dotyczy tu też poezji i prozy, które znakomicie się uzupełniają, oraz człowieka i Boga. Wbrew pozorom bowiem w książce występują trzy osoby, a nie dwie. Tą trzecią, niewidzialną, jest Bóg, który przenika wszystko.

Pustelnię z Widokiem na Raj” najlepiej czytać... w pustelni, w oderwaniu od zgiełku świata. Czytać powoli, w ciszy serca, smakując każde słowo. Otwierając się na to, co starają się nam przekazać obaj rozmówcy, a także na szept samego Boga."

Spis treści

Spis treści:

Powołanie

Codzienność eremicka

Co jest najtrudniejsze w życiu pustelnika?

Zbuduj Swoją Pustelnię

Czy łatwo jest być pustelnikiem?.

Ile czasu i jak często należy w takiej pustelni przebywać?

Dlaczego tak ważne są nasze częste spotkania z Bogiem?

Jak wygląda współczesny świat z perspektywy eremity?

Dlaczego Bóg?

Kim jest Bóg?

Jaki jest praktyczny walor przyjęcia Boga do swego serca?

Dlaczego tak ważna jest przyjaźń z Bogiem, z Jezusem w dzisiejszym świecie?

Spotkanie z Jezusem

Kim jest chrześcijanin

Módl się do Ducha Świętego

Jak rozmawiać z Bogiem?

Jak zacząć rozmawiać z Bogiem?

Jak „zaprogramować” serce do modlitwy?

Na czym polega modlitwa „bez słów”?

Jak nastawić serce, by się modliło za ciężkie przypadki, alkoholików, narkomanów, ludzi uzależnionych, potrzebujących…

Ale cały czas myślisz o niej?

Jak sprawić, by nas Bóg prowadził w życiu?

Czy możliwa jest prawdziwa radość?

Jak postępować w pracy codziennej?

Jak sprawić, by nas Bóg prowadził w życiu?

Czy jest możliwe Boże prowadzenie dla narodu?

Czym jest prawdziwa mądrość?

Duch Święty – dawca talentów

Jak dbać o ciało i duszę?

Naszym celem – święte ciało duchowe

Oczyszczenie duszy i ciała

Gdy odchodzi dusza od ciała, gdzie idzie?

PRZEMYŚLENIA

 

Wiersze:

Jeśli rozsnuwasz Miłość po bezdrożach

Jestem

Śpiew ptaka o poranku

Dlaczego Bóg?

Jak rozmawiać z Bogiem?

Módlmy się za dzieci

Idź

Och Mała Rybko, nie bój się zmian

Bądź jak elf

Pokusy jak harpie

Nigdy nie umierasz naprawdę

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »