Pułapka miłości - Ponadczasowe historie miłosne Barbary Cartland - Barbara Cartland

Pułapka miłości - Ponadczasowe historie miłosne Barbary Cartland

Barbara Cartland

9,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Wydawnictwo
ISBN 978-87-11-77041-2
Data wydania 6 września 2021
Język: Polski
Liczba stron: 160
Rozmiar pliku: 270,8 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
9,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Opis

„Pułapka miłości” to opowieść o wielkiej miłości kobiety do mężczyzny, której tej do końca nie chce. Książę Wynchester Ta sztuka udaje się jednak Olive Brandon. Ta młoda dama, dla której arystokratyczny , wykwintny świat był marzeniem od młodzieńczych lat,dała sobie za punkt honoru usidlenie księcia. Sama zaś jest żoną dość nudnego i oddającego się swoim pasjom lorda Brandona. Książę zdecydowanie jednak odmawia życia w małżeńskim stanie. Olive musi przełknąć tę gorzką porażkę. Czy jej się to uda? Na horyzoncie pojawia się też jej pasierbica, która nie jest ulubienicą swojej macochy. W obawie przed jej planami młoda dziewczyna ucieka, a los powoduje, że zostaje uratowana przez księcia Wynchester. Książę ma też wiele kwiatów w sowim ogrodzie, które niezmiernie fascynują młoda dziewczynę. Wśród nich są jednak trujące rośliny. Czy książę uratuje Żanetę przed planami macochy? Czy Olive pogodzi się z odrzuceniem?

Mary Barbara Hamilton Cartland (1901-2000) pseud. Barbara Cartland, brytyjska powieściopisarka, znana z pisania licznych romansów i powieści miłosnych. Napisała 723 książki w tym 5 biografii. Była jedyną córką brytyjskiego oficera, majora Bertrama Cartlanda, który zginął podczas I wojny światowej. Ukończyła college dla dziewcząt w Malvern, po którym rozpoczęła pracę reporterki zajmującej się sprawami społecznymi i pisarki powieści miłosnych. Z początku prowadziła kolumnę plotek w Daily Express. W roku 1923 opublikowała pierwszą powieść Jigsaw, która stała się bestsellerem. W jej powieściach ukształtował się specyficzny styl, konstrukcja akcji, osadzenie w realiach historycznych. Mimo schematycznej akcji, jej późniejsze powieści cieszyły się powodzeniem. W roku 1983 jej nazwisko umieszczono w księdze Guinnessa. W połowie lat 90 sprzedała swą miliardową książkę. Zgodnie ze wspomnieniem pośmiertnym opublikowanym w The Daily Telegraph Cartland zerwała swe pierwsze zaręczyny po poznaniu szczegółów stosunku płciowego i doznała szoku. Ostatecznie wyszła za mąż w roku 1932 za oficera Alexandra George'a McCorquodale'a. Jej córka, Raine Spencer, była w późniejszym czasie macochą księżnej Diany. Po rozwodzie w r. 1936 wyszła za Hugh McCorquodale, z którym miała dwóch synów.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »