Psychologia miłości. Wysokie Obcasy. Wydanie Specjalne 7/2017 - Opracowanie zbiorowe

Psychologia miłości. Wysokie Obcasy. Wydanie Specjalne 7/2017

Opracowanie zbiorowe

12,60 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI, PDF

Wydawnictwo Agora
ISBN
Data wydania 1 sierpnia 2019
Język: Polski
Liczba stron: 173
Rozmiar pliku: 2,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 173
Rozmiar pliku: 2,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 124
Rozmiar pliku: 10,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
12,60 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI, PDF

Opis

Co zrobić z nudą w związku? Cieszyć się!

I zadać sobie dużo pytań: Czego jeszcze o sobie nie wiemy? Jakich obszarów nie odkryliśmy? O czym marzymy? I co to mówi o nas i naszym potencjale seksualnym?

Co na to mój partner/moja partnerka? Czego się boi, czego oboje się boimy?

Co podoba się nam obojgu?

I wprowadzać nowości. Najprostsze, jak choćby całowanie się z otwartymi oczami – radzi amerykański terapeuta dr David Schnarch.

I tak jak w turystyce w ostatnich latach hitem są mikrowyprawy, tak dla nas odejście od łóżkowej rutyny nie musi od razu oznaczać rewolucji. Uprawiajmy seks w lesie, na plaży, w samochodzie. Odświeżmy więzi emocjonalne. Opowiedzmy sobie o nowych książkach, przemyśleniach, zadaniach, o czymś, na co w codziennych sprawach nie mamy czasu. I słuchajmy opery.

– Seksualny potencjał opery jest nieograniczony, pokazuje o wiele większy stopień perwersji niż muzyka popularna. To sygnał, że ktoś jest gotowy na przekraczanie granic – twierdzi seksuolog Robert Kowalczyk (str. 28).

I nie dajmy sobie wmówić, że czas wakacyjnych amorów już za nami. – Pożądanie nie wietrzeje z wiekiem. A najlepsza taktyka polega na podjęciu decyzji, by mieć pełne, ciekawe życie i głęboki związek. Bo nasze życie, podobnie jak nasza relacja seksualna, będzie takie, jakie sobie wypielęgnujemy – uważa seksuolożka Ewa Baszak-Radomańska (str. 14).

I pamiętajcie, że seks nocy letniej to tradycja. Już dawni Słowianie obchodzili noc kupały, święto witalności i płodności, luzowali obyczaje i szli szukać kwiatu paproci, choć dokładnie wiadomo, czym to pachnie. Zróbcie sobie lato miłości. A inspiracji szukajcie w naszym magazynie – sztuki kochania uczą w nim najlepsi polscy i światowi terapeuci i seksuolodzy.

 

Karolina Jaroszewicz

Szefowa wydań specjalnych „Wysokich Obcasów”

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »