Przychody z innych źródeł – kiedy trzeba je wykazać w informacji rocznej - Marcin Szymankiewicz

Przychody z innych źródeł – kiedy trzeba je wykazać w informacji rocznej

Marcin Szymankiewicz

8,45 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-8137-442-2
Data wydania grudzień 2018
Język: Polski
Liczba stron: 19
Rozmiar pliku: 567 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
8,45 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Podmioty wypłacające przychody z innych źródeł nie pobierają od nich zaliczek na PIT. Po zakończeniu roku mają natomiast obowiązek przekazać podatnikowi informację, w której wykazują wypłacone mu kwoty. Pozwala to podatnikowi samodzielnie rozliczyć uzyskany przychód w zeznaniu rocznym. Do końca roku przychody z innych źródeł powinny być wykazywane w informacji PIT-8C. Od 1 stycznia 2019 r. będą one wykazywane w specjalnie do tego wyodrębnionej nowej pozycji informacji PIT-11. Taką zmianę zaplanowało Ministerstwo Finansów.
Niezależnie od tego, w jakiej informacji podatnik wykaże dochody z innych źródeł, wątpliwości podatników w przypadku tego źródła przychodów, pozostają takie same. Publikacja przedstawia tabelaryczny przegląd świadczeń ze wskazaniem, czy są to przychody z innych źródeł, które należy wykazać w informacji podatkowej (obecnie PIT-8C, a od 1 stycznia 2019 r. PIT-11). Każdy przypadek został wzbogacony interpretacją organu podatkowego potwierdzającą przedstawioną kwalifikację tych świadczeń.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »