Prowadź do zwycięstwa. Silne, skuteczne i wpływowe przywództwo niezależnie od środowiska - Carla A. Harris

Prowadź do zwycięstwa. Silne, skuteczne i wpływowe przywództwo niezależnie od środowiska

Carla A. Harris

43,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo Studio Emka
ISBN 978-83-67107-59-4
Data wydania 6 luty 2024
Język: Polski
Liczba stron: 244
Rozmiar pliku: 3,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 244
Rozmiar pliku: 1,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
43,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Nasz świat się zmienił – a zatem musi też zmienić się sposób przewodzenia. Na szczęście mamy Carlę Harris. W swojej przenikliwej książce wykorzystuje wiedzę zgromadzoną w trakcie niezwykłej kariery, aby objaśnić, w jaki sposób liderzy mogą działać bardziej celowo, skutecznie i transformacyjnie.
DANIEL H. PINK, autor bestsellerów „New York Times’a”, „Żałować czy nie żałować”?, „Drive” oraz „Jak być dobrym sprzedawcą”

Liczne zmiany, jakie zaszły w obszarze i kulturze pracy w ostatnich latach, wywołały cały katalog obaw i pytań ze strony zarówno liderów, jak i kandydatów na liderów. Czego potrzeba, aby skutecznie przewodzić w obecnej rzeczywistości? Czym w ogóle jest przywództwo?

Uznawana za bezsprzeczny autorytet Carla A. Harris w swej niezwykle potrzebnej książce rozpatruje drogę kariery od statusu samodzielnego eksperta do pozycji lidera i liderki. Określa umiejętności niezbędne, by odnieść sukces w dzisiejszych realiach: odwaga podejmowania ryzyka, tworzenie i sprzedawanie wizji, korzystanie z takich aktywów jak relacje i partnerstwo.

Meritum książki stanowią rozważania o ośmiu przymiotach, które należy celowo umacniać w sobie każdego dnia – autentyczność, budowanie zaufania, kreowanie nowych liderów, otwartość, różnorodność, innowacja, inkluzywność oraz głos, czyli prawo i konieczność wyrażania własnych opinii i poglądów. Dzięki tym atrybutom, świadomie doskonalonym i demonstrowanym, można zyskać, niezależnie od miejsca pracy, moc i skuteczność jako lider lub liderka.

Autorka, analizując kluczowe cechy przywództwa w okresach transformacji, takie jak empatia i zdolność prowadzenia ludzi ku zmianom, zwraca też uwagę na te niedoskonałości i braki u liderów, które mogą im zaszkodzić lub wręcz zniszczyć ich skuteczność.

„Prowadź do zwycięstwa” to tekst aktualny, inspirujący i wypełniony praktycznymi radami, które stanowią znak rozpoznawczy Carli Harris. Jej nowa książka powinna stać się punktem odniesienia dla każdej osoby, która chce w dzisiejszych czasach wpływać na innych, przewodzić im i dokonywać pozytywnych zmian.

Carla A. Harris jest autorką książek „Expect to Win” oraz „Strategize to Win”, byłą wiceprezeską i dyrektorką zarządzającą w Morgan Stanley; obecnie pełni w tej firmie funkcję starszej doradczyni klienta. Absolwentka Uniwersytetu Harvarda, doktor honoris causa wielu uczelni. W 2013 roku została mianowana przez prezydenta Baracka Obamę szefową National Women’s Business Council. Była również prezeską prestiżowej amerykańskiej organizacji Executive Leadership Council oraz prezeską zarządu fundacji Morgan Stanley; obecnie także zasiada w zarządach wielu organizacji filantropijnych. Jest laureatką licznych nagród branżowych, czasopismo „Fortune” zaliczyło ją do grona „Pięćdziesięciu najwybitniejszych czarnoskórych przedstawicieli kadry zarządzającej w korporacyjnej Ameryce”, czasopismo „Essence” uznało ją za jedną z „Pięćdziesięciu kobiet, które kształtują świat”, a czasopismo „Ebony” za jedną z „Piętnastu najważniejszych kobiet w korporacjach”. Regularnie pojawia się w telewizji, programach radiowych, przemawia do przedstawicieli korporacji, w college’ach i na uniwersytetach, podczas różnego rodzaju wydarzeń i konferencji. Jako utalentowana śpiewaczka gospel Carla Harris wydała cztery albumy i występowała przed pełną salą w Carnegie Hall oraz Apollo Theater. Mieszka w New Jersey.

Spis treści

Wprowadzenie
Rozdział 1. Zmierzanie od samodzielnego stanowiska do przywództwa
Rozdział 2. Wiedzieć, jak chcecie przewodzić
Rozdział 3. Wiedzieć, jak ocenić talent: wybór i motywowanie właściwego zespołu
Rozdział 4. Akceptowanie i podejmowanie ryzyka
Rozdział 5. Wykorzystanie potęgi współpracy oraz partnerstw
Rozdział 6. Przywództwo ze świadomością celu
Rozdział 7. Przywództwo transformacyjne
Rozdział 8. Przywództwo w czasach kryzysu
Rozdział 9. Przyznanie, że jako liderzy nie widzicie wszystkiego
Rozdział 10. Podejmowanie podróży od nadzoru do wnikania w sedno
Podziękowania

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »