Projektowanie umysłu. Odkryj psychologiczne algorytmy, dzięki którym przeprogramujesz swój mózg - Ryan A. Bush

Projektowanie umysłu. Odkryj psychologiczne algorytmy, dzięki którym przeprogramujesz swój mózg

Ryan A. Bush

40,90 zł

Dostępne formaty plików: MOBI

Wydawnictwo Wydawnictwo Kobiece
ISBN 978-83-8321-656-0
Data wydania 23 sierpnia 2023
Język: Polski
Liczba stron: 328
Rozmiar pliku: 10,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
40,90 zł

Dostępne formaty plików: MOBI

Opis

Kultowy poradnik o psychitekturze, czyli sztuce przeprogramowania własnego umysłu. To po części filozoficzny manifest, a po części praktyczny przewodnik samorozwoju, oparty na naukach legendarnych myślicieli, takich jak Marek Aureliusz, Lao Tzu, Friedrich Nietzsche i Abraham Maslow. Pomysły i techniki, które przedstawia, składają się w spójną teorię, która pomoże każdemu wznieść się na wyżyny samodoskonalenia i prowadzić wspaniałe życie.

Ten wizjonerski przewodnik przekonuje, że umysł można porównać do oprogramowania, składającego się z wielu splecionych ze sobą algorytmów, które pierwotnie zostały zaprogramowane przez dobór naturalny. Istnieje sposób na przeformułowanie uprzedzeń poznawczych, zmianę zakorzenionych nawyków i przekształcenie reakcji emocjonalnych. Proces psychitektury umożliwia odłączenie się od własnego umysłu, zidentyfikowanie jego podstawowych wzorców i stanie się architektem własnego oświecenia.

Futurystyczny i jednocześnie czerpiący z klasyki przewodnik mistrzowsko łączy mindfulness z transhumanizmem, psychologię ewolucyjną ze stoicyzmem i neuronaukę z buddyzmem. Ujmuje idee starożytnych mędrców w ramy kodu otwartego źródła dla umysłu, przedstawiając nową, racjonalną wizję duchowego oświecenia skupionego wokół stopniowej optymalizacji własnego umysłu.

Ta książka nauczy czytelnika kultywowania głębokiego wglądu w siebie. Pokaże, jak bez wysiłku zmieniać swoje automatyczne zachowania i manipulować własnymi pragnieniami, aby zawsze dostawać to, czego się chce. To wyjątkowa instrukcja obsługi dla własnego umysłu.

Książka zawiera:

– informacje na temat teorii i praktyki architektury psychicznej;

– sposoby i ćwiczenia na zmianę tendencyjności poznawczej;

– metody motywacyjnego usuwania uprzedzeń, techniki introspekcji;

– gotowe algorytmy behawioralne i metody/algorytmy samokontroli (kontroli emocji, oczekiwań, metody na zerwanie z uwewnętrznionymi stereotypami i wzorcami zachowań).

O autorze:

Ryan A. Bush jest projektantem i myślicielem skupionym na budowaniu lepszych systemów, lepszych ludzi i lepszej przyszłości. Głównym celem Busha jako założyciela Designing the Mind jest zapewnienie edukacji w zakresie mądrości i rozszerzenie ludzkiego potencjału ponad normę. Autor ma doświadczenie w projektowaniu systemów – pracuje ze start-upami technologicznymi przy rozwijaniu i projektowaniu wszystkiego, od opatentowanych produktów fizycznych przez oprogramowanie aż po budynki i modele biznesowe. Jego największym atutem jest jednak apetyt na introspektywne badania, żarłoczne czytanie i obsesyjną samooptymalizację. Od ponad dekady Bush studiuje spostrzeżenia starożytnych nauczycieli, filozofów praktycznych i kognitywistów. Jego pomysły pojawiły się na takich platformach, jak Lifehack i Modern Stoicism, a on sam był gościem podcastów o różnorodnej tematyce, od emocji przez filozofię po motywację. W książkach „Projektowanie umysłu” oraz „The Book of Self Mastery” czerpie obficie ze spostrzeżeń takich myślicieli, jak Lao Tzu, Budda, Marek Aureliusz i Nietzsche, i próbuje je złożyć w nową wizję rozwoju psychologicznego i samodoskonalenia.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »