Procesy dostosowawcze gospodarstw rolnych w warunkach dekoniunktury gospodarczej - Aleksandra Płonka

Procesy dostosowawcze gospodarstw rolnych w warunkach dekoniunktury gospodarczej

Aleksandra Płonka

99,00 zł84,15 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8235-338-9
Data wydania 1 stycznia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 226
Rozmiar pliku: 4,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
99,00 zł84,15 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Opracowanie naukowe, w którym podjęto ważny ekonomicznie i społecznie problem dostosowań gospodarstw rolnych do sytuacji na rynku rolnym w warunkach dekoniunktury gospodarczej, której nasilenie wystąpiło w latach 2008–2010.

Z jednej strony dotyczy przemian zachodzących w dominującej grupie gospodarstw rolnych w Polsce, wywoływanych procesami gospodarczymi poza rolnictwem, z drugiej zaś stanowi ocenę skali i dynamiki dostosowań gospodarstw rolnych do zmian zachodzących w nierolniczych sektorach gospodarki żywnościowej. będąc dobrą ilustracją skomplikowanego charakteru powiązań między gospodarstwami rolnymi i innymi uczestnikami rynku rolno-żywnościowego.

Zalety monografii to:

  • złożoność tematyki, wymagającej bardzo dobrej znajomości zarówno zagadnień makroekonomicznych, jak i ilościowych,
  • nowatorski sposób ujęcia i realizacji tematu,
  • aktualność poruszanego tematu (zwłaszcza w obliczu nadchodzącego kryzysu gospodarczego),
  • dobry warsztat badawczy oraz pisarski, narracja prowadzona w sposób zrozumiały, zachęcający potencjalnych czytelników do jej lektury.

Monografia pt.: „Procesy dostosowawcze gospodarstw rolnych w warunkach dekoniunktury gospodarczej" jest oryginalnym rozwiązaniem problemu naukowego i istotnie wzbogaca wiedzę na temat dostosowań rynkowych gospodarstw rolnych w warunkach dekoniunktury w rolnictwie. Na szczególne podkreślenie zasługuje wysoki poziom syntez. Opracowanie przynosi wiele interesujących, rzetelnie udokumentowanych ocen, opartych o wnikliwe analizy empiryczne. (...) Powstała potrzebna w literaturze pozycja, która może być skierowana dla szerokiego grona odbiorców. Chodzi tu zarówno o studentów kierunków związanych z rolnictwem, ekonomią, pracowników naukowych, jak i dla decydentów zajmujących się kształtowaniem systemów wsparcia dla rolnictwa. Książka pobudza do refleksji, stawia pytania, ma więc szansę być często wykorzystywana i cytowana.

Dr hab. Aleksander Grzelak, prof. UE w Poznaniu

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »