Prawo ubezpieczeń społecznych. Zasady finansowanie organizacja. Wydanie 2 - Gertruda Uścińska

Prawo ubezpieczeń społecznych. Zasady finansowanie organizacja. Wydanie 2

Gertruda Uścińska

69,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8291-286-9
Data wydania 1 września 2022
Język: Polski
Liczba stron: 222
Rozmiar pliku: 1,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
69,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Podręcznik to kompendium wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, napisany prostym i zrozumiałym językiem. Unikatowa na rynku wydawniczym publikacja, w której uwzględniono stan prawny na dzień 1 lipca 2022 r.

W podręczniku omówiono m.in.:

  • przepisy ogólne ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych,
  • zasady podlegania ubezpieczeniom społecznych,
  • istotę i konstrukcję składki na ubezpieczenia społeczne,
  • obowiązki ubezpieczonych oraz tryb odwoławczy,
  • ubezpieczenia zdrowotne.

W treści publikacji wykorzystano aktualną literaturę przedmiotu i orzecznictwo sądów polskich, a przede wszystkim wyjaśnienia, stanowiska i poradniki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jako głównej instytucji odpowiedzialnej za stosowanie tego prawa. Opracowanie ma bardzo logiczny układ, który opiera się na analizie ustawodawstwa, szczególnie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Skomplikowane przepisy prawa ubezpieczeń społecznych ilustrowano licznymi przykładami oraz wyrokami sądów, co umożliwia zrozumienie stosowania tych przepisów.

Książka powstała na bazie doświadczeń autorki w prowadzeniu przez wiele lat zajęć z prawa zabezpieczenia społecznego i zgłaszanych przez studentów, doktorantów i innych odbiorców zapotrzebowania na takie kompendium wiedzy.

Publikacja przydatna w procesie dydaktycznym dla studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych różnych kierunków, m.in. prawa, zarządzania, polityki społecznej, ekonomii, rachunkowości i finansów; wszędzie tam, gdzie wykładane jest prawo ubezpieczeń społecznych.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »