Prawo karne. Kazusy materialno-procesowe - Zuzanna Gądzik

Prawo karne. Kazusy materialno-procesowe

Zuzanna Gądzik

99,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8235-830-8
Data wydania 1 stycznia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 220
Rozmiar pliku: 2,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
99,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Zbiór 35 kazusów prawa karnego materialnego i procesowego. Opracowanie ma na celu wyrobić nawyk drążenia problemów, stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi oraz rozwiewania wątpliwości.

Zbiór, poza tekstem samych kazusów, zawiera również ich rozwiązania, które poprzedzone są „wskazówkami” – przedstawionymi hasłowo najważniejszymi (a więc nie wszystkimi) zagadnieniami, jakie zostały poruszone w danym kazusie. Rozwiązując kazus należy najpierw podjąć samodzielną próbę znalezienia poprawnych odpowiedzi na najistotniejsze problemy, a dopiero później sięgnąć do odpowiedzi przygotowanych przez Autorów.

Proponowana metoda rozwiązywania kazusów jest trójetapowa. Po pierwsze, lektura treści kazusu i próba samodzielnego wychwycenia błędów, posiłkując się odpowiednimi przepisami. Następnie przejście do „wskazówek” i ponowna próba samodzielnego rozwiązania zasygnalizowanych problemów. Na koniec zapoznanie się z treścią autorskiego rozwiązania kazusu. Pod rozwiązaniem każdego z kazusów znajdują się tezy wybranych przez Autorów orzeczeń, których znajomość będzie przydatna przy rozwiązywaniu innych zadań, w których zawarto podobne problemy prawne.

Kazusy zostały przygotowane z myślą o osobach przygotowujących się do egzaminu wstępnego na aplikacje: sędziowską lub prokuratorską, prowadzone przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury. Inspiracją do powstania zbioru były  zajęcia, które Autorzy prowadzą „symultanicznie” ze studentami prawa zainteresowanymi tą ścieżką kariery zawodowej. Przygotowane kazusy mogą być przydatne również w nauce do egzaminów z przedmiotów prawo karne i prawo karne procesowe, czy w przygotowaniach do zaliczenia ćwiczeń z tych przedmiotów. Mogą się także okazać pomocne w powtórce i utrwaleniu wiedzy przez aplikantów sędziowskich, prokuratorskich, adwokackich i radcowskich przed egzaminami zawodowymi.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »