Prawo handlowe w pigułce. Wydanie 2 - Joanna Ablewicz

Prawo handlowe w pigułce. Wydanie 2

Joanna Ablewicz

29,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8235-656-4
Data wydania 2021
Język: Polski
Liczba stron: 475
Rozmiar pliku: 9,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
29,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Publikacja stanowi kompleksowe opracowanie do nauki i powtórki przed egzaminem. W książce zostały zawarte najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa handlowego.

Opracowanie uwzględnia najnowsze zmiany w zakresie wprowadzenia do systemu prawa handlowego prostej spółki akcyjnej i głosowania elektronicznego, jak również zmiany w KRS w zakresie formularzy urzędowych.

Opracowanie zostało podzielone na 3 działy tematyczne, w których znajdziesz 25 części omawiających m.in:

Ogólną charakterystykę spółek osobowych i kapitałowych, Spółkę partnerską, Spółkę jawną, Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółkę komandytową, Spółkę komandytowo‑akcyjną, Łączenie, podział i przekształcanie spółek, Postępowanie w przedmiocie ogłoszenia upadłości, Skutki ogłoszenia upadłości, Listę wierzytelności, Przepisy ogólne dotyczące postępowania restrukturyzacyjnego, Poszczególne postępowania restrukturyzacyjne.

Na końcu każdej z części znajduje się test, dzięki któremu możesz sprawdzić poziom zdobytej wiedzy.

Szybkie zapamiętywanie informacji ułatwi przejrzysta struktura.

Wyróżnienia najważniejszych informacji Przykłady ułatwiające zrozumienie materiału Schematy i tabele pomocne w zapamiętaniu Testy sprawdzające poziom wiedzy
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »