Prawo gospodarcze. Podręcznik dla aplikantów - Dominika Wetoszka

Prawo gospodarcze. Podręcznik dla aplikantów

Dominika Wetoszka

129,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8291-467-2
Data wydania 23 września 2022
Język: Polski
Liczba stron: 505
Rozmiar pliku: 3,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
129,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Publikacja koncertuje się przede wszystkim na zagadnieniach praktycznych z jakimi stykamy się na co dzień pracując w ramach „zjawiska", które nazywamy szeroko pojętym obrotem gospodarczym. Zawartość merytoryczna opracowania w dużej części opiera się na aktualnie obowiązującym ramowym programie szkolenia uchwalonym przez Naczelną Radę Adwokacką i ma na celu być swego rodzaju uzupełnieniem wiedzy nabywanej w toku szkolenia.

Opracowanie zawiera stan prawny aktualny na wrzesień 2022 r. z uwzględnieniem zmian wchodzących w życie w październiku 2022 r.

W treści podręcznika znajdziesz omówienie:

  • kwestii strukturalnych związanych z funkcjonowaniem spółki cywilnej oraz spółek prawa handlowego,
  • zagadnień związanych z prawem kontraktowym,
  • konkretnych postaci stosunków zobowiązaniowych.

Praktyka obrotu gospodarczego uczy, że zbyt często analizując konkretną umowę posługujemy się w zasadzie wyłącznie przepisami jej dotyczącymi nie sięgając do ogólnych zasad rządzących prawem zobowiązań. Stąd w podręczniku znalazły się części omawiające instytucje, które na pierwszy rzut oka mają walor teoretyczny, ale w rzeczywistości odgrywają ogromne znaczenie praktyczne jak np. zasada swobody umów.

Autorami podręcznika w tej części są w większości osoby prowadzące zajęcia z aplikantami adwokackimi, którzy mają świadomość, będąc w bieżącym kontakcie z osobami szkolnymi, na co położyć nacisk, co w ramach podręcznika omówić szerzej bądź nieco inaczej aniżeli na zajęciach szkoleniowych.

Warto podkreślić, że całość opracowania została objęta patronatem Ośrodka Badań Adwokatury, co dla Autorów stanowi niewątpliwy zaszczyt, jak również potwierdza zasadność podjęcia się stworzenia opracowania. Mamy nadzieję, że publikacja stanowić będzie uzupełniające źródło wiedzy wykorzystywane zarówno w trakcie trwania aplikacji, jak i w pracy zawodowej.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »