Prawo do zwrotu podatku pobranego niezgodnie z prawem unijnym - Piotr Wróbel

Prawo do zwrotu podatku pobranego niezgodnie z prawem unijnym

Piotr Wróbel

101,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Wolters Kluwer
ISBN 978-83-8246-745-1
Data wydania 1 luty 2021
Język: Polski
Liczba stron: 281
Rozmiar pliku: 2,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
101,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Problematyka prawa do zwrotu podatku stanowi przykład wzajemnego oddziaływania i przenikania się prawa unijnego oraz prawa krajowego.

W publikacji przedstawiono zakres i treść prawa do zwrotu podatku pobranego niezgodnie z prawem unijnym, obejmującego oprócz kwoty głównej podatku także dodatkowe elementy, takie jak odsetki czy kwoty zapłacone na rzecz państwa lub pobrane przez państwo w bezpośrednim związku z tym podatkiem.

Autor omawia ponadto:

zagadnienia dotyczące możliwości powoływania się przez jednostki na prawo do zwrotu podatku przed organami administracyjnymi i sądami krajowymi, kwestie związane z wyborem właściwego roszczenia procesowego, przesłanki i warunki powstania oraz wykonania prawa do zwrotu.

Poruszane zagadnienia stanowią ilustrację praktycznego wykonywania uprawnień unijnych przez sądy i organy administracyjne państw członkowskich.

Książka będzie przydatna zarówno sędziom sądów administracyjnych, jak i stronom postępowań administracyjnych i sądowoadministracyjnych oraz ich pełnomocnikom przy wnoszeniu skarg lub skarg kasacyjnych.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »