Prawo do tożsamości człowieka w prawie polskim i międzynarodowym - Ewa Michałkiewicz-Kądziela

Prawo do tożsamości człowieka w prawie polskim i międzynarodowym

Ewa Michałkiewicz-Kądziela

179,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8198-613-7
Data wydania 2020
Język: Polski
Liczba stron: 352
Rozmiar pliku: 2,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
179,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Monografia jest poświęcona tematyce prawa do tożsamości człowieka, które zostało stosunkowo niedawno wyinterpretowane z przepisów międzynarodowych aktów prawnych dotyczących praw człowieka.

Zawarte w książce rozważania koncentrują się na omówieniu procesu wykształcenia się tego prawa oraz jego ewolucji. Zestawienie prawa do tożsamości człowieka z ludzką godnością, wolnością oraz prawem do prywatności, a także orzecznictwem międzynarodowych organów sądowych pozwala na sformułowanie ostatecznej jego treści, która podlega ochronie prawnej. Stworzony międzynarodowy standard ochrony znajduje również zastosowanie w przypadku polskich przepisów prawnych z zakresu prawa konstytucyjnego, cywilnego, administracyjnego, czy też karnego.

Publikacja stanowi zatem zbiór ważnych informacji dotyczących współczesnej wykładni prawa do tożsamości człowieka i jego minimalnego zakresu ochrony w poszczególnych dziedzinach prawa, a także zawiera pogłębione analizy międzynarodowych i krajowych wyroków sądowych, co pozwala przewidzieć dalszy kierunek rozwoju tego prawa.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »