Prawo do świadczeń zdrowotnych w warunkach izolacji penitencjarnej - Piotr Stępniak

Prawo do świadczeń zdrowotnych w warunkach izolacji penitencjarnej

Piotr Stępniak

149,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8158-150-9
Data wydania 2019
Język: Polski
Liczba stron: 355
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
149,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Monografia podejmuje słabo dotychczas dostrzegany problem ochrony zdrowia osób pozbawionych wolności. Jest on jednak ważny społecznie i coraz bardziej aktualny wobec uwidaczniających się w tym zakresie niedomogów. Jego analiza ma charakter wieloaspektowy, uwzględnia szeroki kontekst problemów społecznych i penitencjarnych, zagadnień prawnych, a także funkcjonowanie praktyki.

Opracowanie ma charakter pionierski, stanowi odważną, bezkompromisową próbę opisu i oceny sposobu realizacji prawa do świadczeń zdrowotnych w zakładach karnych i aresztach

Końcową część pracy Autor poświęca analizie obecnego stanu więziennej służby zdrowia, wskazując na szereg coraz bardziej niepokojących symptomów jej zapaści i konieczność pilnej reformy systemowej. W podsumowaniu dyskusji formułuje własny projekt jej modernizacji, odwołując się w tym zakresie do rozwiązań i doświadczeń zagranicznych.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »