Prawo do korzystania ze znaku towarowego jako wkład niepieniężny do spółki kapitałowej - Maria Rożnowska

Prawo do korzystania ze znaku towarowego jako wkład niepieniężny do spółki kapitałowej

Maria Rożnowska

189,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8291-110-7
Data wydania 9 sierpnia 2022
Język: Polski
Liczba stron: 277
Rozmiar pliku: 1,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
189,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Prawa do korzystania ze znaku towarowego coraz częściej stają się obecnie wkładem niepieniężnym do spółek. Jest to efekt obserwowanego współcześnie wzrostu znaczenia i wartości praw do dóbr niematerialnych, w tym praw do korzystania ze znaków towarowych, w obrocie gospodarczym. Przedstawienie problemów związanych z wnoszeniem do spółek kapitałowych wkładów niepieniężnych, które są prawami do korzystania ze znaku towarowego, jest zatem szczególnie uzasadnione ze względu na aktualne potrzeby praktyki.

Monografia ma charakter interdyscyplinarny, zawarte w niej rozważania dotyczą bowiem zarówno prawa spółek, jak i prawa własności intelektualnej. W szczególności przeprowadzono w niej analizy odnoszące się do zdolności aportowej praw do korzystania ze znaku towarowego oraz właściwej metody wyceny tych praw jako wkładów niepieniężnych do spółki kapitałowej, a także rozważania dotyczące pojęcia wady wkładu niepieniężnego będącego prawem do korzystania ze znaku towarowego.

Praca zawiera także analizę fenomenu znaku towarowego, a ponadto związanych z ww. fenomenem czynników, które mają znaczenie w kontekście wyceny praw do korzystania ze znaku towarowego jako wkładów niepieniężnych do spółki kapitałowej – są nimi w szczególności funkcje, jakie w obrocie gospodarczym pełni znak towarowy oraz właściwości znaku towarowego, które wpływają na jego wartość – jest to przede wszystkim wizerunek znaku towarowego.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »