Powstanie i rejestracja sp. z o. o. której umowę zawarto przy użyciu wzorca umowy (spółki s-24) - Piotr Kędzierski

Powstanie i rejestracja sp. z o. o. której umowę zawarto przy użyciu wzorca umowy (spółki s-24)

Piotr Kędzierski

169,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8158-369-5
Data wydania 2019
Język: Polski
Liczba stron: 348
Rozmiar pliku: 2,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
169,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Z dniem 1.1.2012 roku weszły w życie przepisy umożliwiające powstanie i rejestrację spółki z o.o. przy użyciu wzorca umowy (spółki s-24). Po 7 latach obowiązywania regulacji należy odnotować jej sukces mierzony liczbą zawartych w ten sposób umów spółki z o.o. Nie jest tak bez przyczyny.

Skorzystanie z wzorca umowy spółki z o.o. stanowi wygodny instrument, dostępny dla wszystkich, którzy, chcąc rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, pragną jednocześnie zminimalizować związane z nią ryzyko gospodarcze i skorzystać z dobrodziejstwa zasłony kapitałowej bez sięgania po skomplikowaną strukturę spółki akcyjnej.

W monografii analizie prawnej zostały poddane regulacje i mechanizmy umożliwiające powstanie i rejestrację spółki s-24. Skonfrontowano treść przepisów prawa z budową i funkcjonowaniem systemu teleinformatycznego. Dokonano porównań między spółką z o.o., której umowę zawarto metodą tradycyjną, a spółką s-24. Wreszcie zbadano i opisano problemy, jakie pojawiają się w procesie rejestracji spółki s-24 przed sądem rejestrowym.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »