Powróz - Tomasz Białkowski

Powróz

Tomasz Białkowski

14,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo
ISBN 978-87-26-91619-5
Data wydania 21 czerwca 2021
Język: Polski
Liczba stron: 182
Rozmiar pliku: 621,4 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 182
Rozmiar pliku: 1,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
14,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Iga Spica po perturbacjach osobistych próbuje ułożyć swoje życie na nowo w małej miejscowości. Kiedy w ogrodzie siostry natrafia na ciało powieszonej kobiety, które znika zanim zdąży przyjechać policja, wie już, że nie będzie dane jej tu odpocząć. Rozpoczyna amatorskie śledztwo, które wiedzie w mroczną przeszłość. Okazuje się, że denatka jako dziecko była świadkiem egzekucji esesmanów latem 1946 roku.

 

Tomasz Białkowski (ur. 1969-) – polski pisarz. Debiutował w 2002 roku zbiorem opowiadań "Leze". Rok później ukazała się sztuka "Drzewo". W 2005 roku wydał minipowieść "Dłużyzny", której fragmenty opublikowano w antologii prozy polskiej prestiżowego niemieckiego kwartalnika "Die horen". Kolejna powieść "Pogrzeby” znalazła się w finale literackiej nagrody Warmii i Mazur "Wawrzyn". W 2008 roku Białkowski opublikował dwie powieści: "Mistrzostwo Świata" oraz "Zmarzlina". Białkowski wielokrotnie publikował w prasie krajowej, jego prozę prezentowano też w kilku antologiach. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »