Poradnik Gazety Prawnej. Wydanie specjalne 2015/11 - Opracowanie zbiorowe

Poradnik Gazety Prawnej. Wydanie specjalne 2015/11

Opracowanie zbiorowe

16,99 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-7440-631-4
Data wydania 20 listopada 2015
Język: Polski
Liczba stron: 100
Rozmiar pliku: 8,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
16,99 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Od 18 października 2015 r. weszły w życie istotne zmiany w prawie spadkowym. Głównym celem zmian jest ograniczenie odpowiedzialności spadkobierców za długi spadkowe. Jednocześnie zadbano, aby zmiana ta nie stała się źródłem nadmiernych, niepotrzebnych kosztów dla spadkobierców związanych z ustaleniem stanu majątku spadkowego (dotychczas ustalał je odpłatnie komornik sądowy, ewentualnie urząd skarbowy).
Nowa regulacja uwzględnia interesy zarówno spadkobierców jak i wierzycieli spadkowych. Przepisy zawierają ponadto szereg innych, nowych rozwiązań z którymi warto się zapoznać.
We współpracy z Krajową Radą Notarialną przygotowaliśmy dla Państwa wydanie specjalne Poradnika Gazety Prawnej. Przedstawiamy w nim:

reguły dziedziczenia, nowe zasady dotyczące przyjęcia spadku
podpowiemy: co jest ważne przy spisywaniu testamentu, jak przeprowadzić postępowanie spadkowe u notariusza a jak przed sądem, ile wynosi podatek od spadku jak unieważnić testament notarialny jak przechowywać testament kiedy można sporządzić europejskie poświadczenie dziedziczenia jak sporządzić i odwołać darowiznę.
Informacje są poparte licznymi przykładami i wzorami wniosków.
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »