Polska Piastów - Paweł Jasienica

Polska Piastów

Paweł Jasienica

44,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Wydawnictwo MG
ISBN 978-83-7779-864-5
Data wydania 26 października 2022
Język: Polski
Liczba stron: 500
Rozmiar pliku: 17,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 500
Rozmiar pliku: 38,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
44,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

….Żadne przedwieczne wyroki nie orzekały, że między Odrą a Wisłą koniecznie musi wyrosnąć Polska. Kiedy pierwsi książęta piastowscy obwarowywali się na wzgórzu gnieźnieńskim, Łaba płynęła przez kraj słowiański, Obodrzyce siedzieli tam, gdzie dziś Lubeka. W przeciągu trzystu następnych lat bez porównania silniejsi Niemcy wchłonęli wszystko aż po Odrę, przekroczyli ją... przekroczyli również Wisłę, ramieniem zbrojnych zakonów się­gając ujścia Dźwiny. Polska jednak ostała się i przetrwała w okolicznoś­ciach nad wyraz trudnych.

Dokonało się to pracą, męstwem i poświęceniem narodu, pod politycznym przywództwem dynastii rdzennie polskiej- Piastów….

Paweł Jasienica

 

Najlepszy, najmądrzejszy i najbogatszy podręcznik  do zrozumienia Piastów – dynastii prawie 500 lat władającej  naszą historią. Tysiące faktów podane  w sposób, który nie tylko wciąga i fascynuje ale  każe docenić i autora i epokę, którą opisuje.

 

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »