Polska flaga na Węgrzech - Konrad Sutarski

Polska flaga na Węgrzech

Konrad Sutarski

7,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo
ISBN 978-87-26-80925-1
Data wydania 30 września 2021
Język: Polski
Liczba stron: 94
Rozmiar pliku: 506,9 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 94
Rozmiar pliku: 1,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
7,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Dwujęzyczna (polska i węgierska) kronika działalności polonijnej od 2004 roku na Węgrzech. Publikacja opisuje historię i działalność instytucji istotnych dla węgierskiej Polonii, m.in.: Polskiego Stowarzyszenia Kulturalnego im. Józefa Bema na Węgrzech, Forum Twórców Polonijnych na Węgrzech, Ogólnokrajowej Szkoły Polskiej na Węgrzech, a także opowiada o rozwoju polskiej kultury w różnych miastach Węgier. Ogromna wiedza autora wsparta jest jego doświadczeniem jako dyrektora Muzeum i Archiwum Węgierskiej Polonii oraz redaktora naczelnego miesięcznika „Polonia Węgierska”.

 

Konrad Sutarski - ur. 1934 w Poznaniu, od 1965 mieszka na Węgrzech. Zdobył wykształcenie techniczne: inżynier mechanik, doktor technicznych nauk rolniczych. Był konstruktorem maszyn, a później rozwijał karierę w dyplomacji. Działacz polonijny i polityk narodowościowy. Jest założycielem Forum Twórców Polonijnych na Węgrzech oraz inicjatorem Muzeum i Archiwum Węgierskiej Polonii. Twórca telewizyjnych filmów dokumentalnych. Poeta, współzałożyciel poznańskiej grupy literackiej „Wierzbak”. W swoim dorobku oprócz poezji ma także historyczne książki eseistyczne. W 2005 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »