Podróż do wnętrza ziemi - Juliusz Verne

Podróż do wnętrza ziemi

Juliusz Verne

14,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo
ISBN 978-87-28-13136-7
Data wydania 27 grudnia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 237
Rozmiar pliku: 397,3 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 237
Rozmiar pliku: 998,9 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
14,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Niemiecki profesor mineralogii zabiera swojego siostrzeńca oraz skandynawskiego przewodnika w podróż w głąb ziemi. Punkt startowy znajduje się na Islandii, a meta na wyspie Strombola na Morzu Śródziemnym. Członkowie ekspedycji zwiedzają tajemnicze, fascynujące zakamarki rzeczywistości niedostępnej dla zwykłego śmiertelnika oraz przeżywają niezwykłe przygody. Inaczej niż w swoich pozostałych utworach Verne popuścił tu wodze fantazji i nie wszystkie szczegóły są zgodne ze stanem faktycznym. Książka funkcjonuje również pod tytułem

 

Juliusz Verne (1828-1905) - francuski pisarz, jeden z prekursorów fantastyki naukowej, pisał także książki podróżnicze, historyczne, kryminały i wiersze. Przez lata łączył działalność pisarską i prawniczą i dużo podróżował po świecie. Z życia i książek innych autorów czerpał informacje, które następnie wykorzystywał we własnej twórczości, prowadził osobliwą bazę danych z ciekawostkami geograficznymi, historycznymi czy technicznymi. Do jego najsłynniejszych dzieł należą "W 80 dni dookoła świata", "20 000 mil podmorskiej żeglugi", "Podróż do wnętrza ziemi".

 

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »