Podatek u źródła - Mariusz Makowski

Podatek u źródła

Mariusz Makowski

79,00 zł67,15 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-8268-591-6
Data wydania
Język: Polski
Liczba stron: 125
Rozmiar pliku: 0 B
Zabezpieczenie: Znak wodny
79,00 zł67,15 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Podatek u źródła (WHT – withholding tax) dotyczy zarówno osób fizycznych, jak i osób prawnych, ale tylko w ściśle określonych sytuacjach. Obowiązki z nim związane są jedną z bardziej skomplikowanych procedur podatkowych. Ich wypełnianie w dużej mierze polega na pogodzeniu polskich przepisów – o podatku dochodowym od osób fizycznych lub o podatku dochodowym od osób prawnych – z regulacjami umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.
Poradnik „Podatek u źródła” przeprowadza Czytelnika przez skomplikowane przepisy związane z WHT. W publikacji wyjaśniono m.in.:
● w jaki sposób ustalać, którego państwa rezydentem jest kontrahent,
● jakie znaczenie mają certyfikaty rezydencji,
● w jaki sposób ustala się, w którym państwie podlegają opodatkowaniu poszczególne źródła dochodów, szczególnie te, do których mogą mieć zastosowanie przepisy WHT.
W poradniku w praktyczny sposób przedstawiono także procedury WHT, w tym kwestie:
● jak ustalić właściwą stawkę podatku u źródła,
● jakie ulgi mogą mieć zastosowanie,
● w jaki sposób ubruttowić świadczenie, gdy kontrahent nie zgadza się na potrącenie podatku,
● jakie są terminy odprowadzenia podatku i deklaracje, które należy złożyć.
Atutem opracowania jest przejrzyste uporządkowanie szczegółowych zagadnień. Ponadto wyjaśnieniom i wskazówkom dotyczącym poszczególnych problemów towarzyszą praktyczne przykłady obrazujące kluczowe kwestie.
Dzięki licznym, praktycznym przykładom oraz wzorom dokumentów publikacja jest wsparciem dla podatników PIT i CIT nabywających usługi od podmiotów zagranicznych, a także dla specjalistów w działach księgowości i w biurze rachunkowym.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »