Podatek dochodowy od osób prawnych w systemie rachunkowości przedsiębiorstwa. Zbiór zadań z rozwiązaniami - Jerzy Kuchmacz

Podatek dochodowy od osób prawnych w systemie rachunkowości przedsiębiorstwa. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Jerzy Kuchmacz

17,07 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Difin
ISBN 978-83-7930-414-1
Data wydania listopad 2013
Język: Polski
Liczba stron: 124
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
17,07 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Znajomość funkcjonowania podatków w przedsiębiorstwach i instytucjach, w tym także w aspekcie rachunkowości, stanowi podstawowy zakres wiedzy studentów uczelni ekonomicznych. Rachunkowość podatkowa, obejmująca przede wszystkim problematykę funkcjonowania podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług, stanowi w każdym roku akademickim przedmiot nauczania dla szerokiej grupy studentów kilku kierunków studiów. Należy do wiodących przedmiotów wykładanych na kierunkach Finanse i rachunkowość, Rachunkowość i controlling oraz Zarządzanie.

Doświadczenia nauczycieli oraz studentów wskazują przy tym na znaczną użyteczność zbiorów zadań w skutecznej realizacji procesu dydaktycznego, szczególnie przy nauczaniu rachunkowości, w tym rachunkowości podatkowej. Zbiory zadań stwarzają bowiem korzystne warunki dla naświetlania studentom praktycznych aspektów funkcjonowania podatków w przedsiębiorstwach. Głównym celem zbioru jest zatem prezentacja rozwiązań typowych problemów organizacji rachunkowości z zakresu podatku dochodowego przedsiębiorstw posiadających osobowość prawną.


Z recenzji prof. nadzw. dr. hab. Artura Hołdy, CICA:

W mojej opinii przedstawiony do recenzji skrypt spełnia wymogi stawiane tego typu publikacjom i może służyć jako efektywna i systemowa pomoc dydaktyczna. Poziom merytoryczny opracowania jako całości wraz z kompleksowością analizy oceniam jednoznacznie pozytywnie i mogę polecać opracowanie zarówno dla teoretyków, jak i praktyków działalności gospodarczej.

Spis treści

Wprowadzenie
Wykaz zastosowanych skrótów
Rozdział 1. Przychody w przepisach prawa bilansowego i prawa podatkowego
Rozdział 2. Koszty w przepisach prawa bilansowego i prawa podatkowego
Rozdział 3. Pomiar i ewidencja księgowa podatku dochodowego od osób prawnych
Rozdział 4. Podatek od dochodów (przychodów) przedsiębiorstw posiadających osobowość prawną z udziału w zyskach innych przedsiębiorstw
Rozdział 5. Leasing w systemie rachunkowości podatkowej przedsiębiorstwa posiadającego osobowość prawną
Rozdział 6. Identyfikacja, pomiar i ewidencja księgowa odroczonego podatku dochodowego
Wykaz kont księgowych stosowanych w zbiorze

Pozycje sprawozdania finansowego odnoszące się do podatku dochodowego (w części bieżącej oraz odroczonej)
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »