Poczet faraonów - Bogusław Kwiatkowski

Poczet faraonów

Bogusław Kwiatkowski

71,60 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Wydawnictwo Iskry
ISBN 978-83-244-1102-3
Data wydania 29 listopada 2021
Język: Polski
Liczba stron: 987
Rozmiar pliku: 6,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 987
Rozmiar pliku: 8,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
71,60 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

„Poczet faraonów” przedstawia w porządku chronologicznym ponad 200 postaci, czyli zdecydowaną większość znanych władców starożytnego Egiptu, zarówno panujących nad całością ziem egipskich, jak i tych uznawanych na części terytorium. Galerię faraonów otwiera portret Menesa, który – zgodnie z tradycją – zjednoczył cały Egipt, a zamyka sylwetka Kleopatry VII, uważanej za ostatnią władczynię egipską w pełnym tego słowa znaczeniu. Autor nie skupia się tylko na sylwetkach faraonów, których, tam gdzie jest to możliwe, stara się przedstawiać jako ludzi z krwi i kości. Uzupełnia także treść, omawiając niejako przy okazji ważne elementy kultury egipskiej (piramidy, mumie), nierozerwalnie związane z bohaterami książki. Publikacja o charakterze popularnonaukowym, oparta na źródłach starożytnych i najnowszych badaniach, jest lekturą dla każdego, kto interesuje się historią.

Z prezentowanych biogramów, napisanych barwnie, tonem opowieści, wyłaniają się pasjonujące dzieje starożytnego Egiptu, a także jego sztuki i kultury materialnej. Żywą narracją książki autor pragnie zachęcić Czytelników – którzy nie przepadają za historią w podręcznikowym wydaniu – do dalszego zgłębiania wiedzy o starożytnym Egipcie.

Drugie wydanie książki zostało przejrzane, poprawione i uzupełnione przez autora.

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »