Pleban - Patryk Nowodworski

Pleban

Patryk Nowodworski

15,02 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Psychoskok
ISBN 978-83-7900-045-6
Data wydania 2 kwietnia 2013
Język: Polski
Liczba stron: 116
Rozmiar pliku: 766,9 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 116
Rozmiar pliku: 1,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
15,02 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis


"Pleban" Patryka Nowodworskiego to straszna historia o duchach, która dotyczy dawnej i mrocznej zależności między księdzem, domem a pewną rodziną. Jest to także opowieść o cierpieniu, grzechu i wybaczaniu.

Młody człowiek obudziwszy się rano stwierdza, iż ma całkowitą pustkę w głowie. Niby wie, że obok niego leży śpiąca żona, że ma dziecko, ale nie potrafi „złapać” kontaktu z rzeczywistością. Przytrafia mu się to już kolejny raz w życiu. Jego ciało wykonuje pewne podstawowe czynności niejako z automatu. Po upływie kilku lat, wraz z żoną kupuje od sędziwego proboszcza stary dom, do którego się przeprowadzają. Tam zaczynają dziać się dziwne rzeczy, które z początku sugerują mu, iż posiadłość, którą nabył jest nawiedzona, jednak wraz z odkrywaniem tajemnic domu, prawda okazuje się znacznie bardziej … mroczna i zaskakująca.

Autor jest młodym człowiekiem, który próbuje odnaleźć się, jako pisarz. Jego pierwszą wydaną powieścią była „Kochanka”- komediowy romans z elementami erotyki. Tym razem spróbował swoich sił w nieco innym gatunku literackim.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »