Planeta Bałtyk - Andrzej Kruszewicz

Planeta Bałtyk

Andrzej Kruszewicz

35,90 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo Burda Książki
ISBN 978-83-8053-933-4
Data wydania 30 czerwca 2021
Język: Polski
Liczba stron: 211
Rozmiar pliku: 23,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 211
Rozmiar pliku: 10,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
35,90 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Co my tak naprawdę wiemy o Bałtyku? Czy nasza wiedza nie ogranicza się przypadkiem do nieco powierzchownego traktowania „naszego morza”?

Autorzy przygotowali dla nas książkę wyjątkową, pełną zaskakujących faktów, rozmów z ekspertami, pozwalającą na uzyskanie odpowiedzi na pytania zarówno bardzo poważne, ale i nieco zabawne:

Czy łatwiej spotkać w Polsce niedźwiedzia czy morświna? Kiedy Bałtyk stanie się jeziorem? Dlaczego dorsz jest rybą polityczną? Kim są bałtyccy czyściciele piasku? Czemu Bałtyk jest świetnym, ale niedocenianym miejscem do nurkowania? Która ryba wyciągnięta z wody buczy i sapie?

Kiedy spędzamy wakacje nad Bałtykiem, nie zdajemy sobie sprawy, w jak niezwykłym miejscu jesteśmy. Bałtyk odkrywa swoje tajemnice tylko przed tymi, którzy chcą go lepiej poznać, zrozumieć. To region o unikalnym znaczeniu. Ekosystem, który zadziwia i fascynuje. Bałtyk i jego wybrzeże to coś więcej niż kąpielisko, to istny kosmos, miejsce życia niezwykłych istot, o których istnieniu wielu z nas nie ma pojęcia.

Pora więc odkryć, co się dzieje na lądzie, w wodzie i w piasku. A dzieje się bardzo dużo.

Poznajmy się nieco lepiej z Bałtykiem. Przejdźmy z nim na TY, zaprzyjaźnijmy się.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »