Piętnastoletni kapitan. Tom 1 - Juliusz Verne

Piętnastoletni kapitan. Tom 1

Juliusz Verne

17,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF, MOBI

Wydawnictwo Jamakasz
ISBN 978-83-66980-75-4
Data wydania 4 maja 2023
Język: Polski
Liczba stron: 317
Rozmiar pliku: 14,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 317
Rozmiar pliku: 10,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 317
Rozmiar pliku: 14,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
17,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF, MOBI

Opis

Część Pierwsza

Rok 1873. Na środku Oceanu Spokojnego bryg „Pilgrim” podjął z wraku pięciu amerykańskich Murzynów i psa o imieniu Dingo. Zaraz po wejściu na pokład zwierzę okazuje gwałtowną wrogość wobec Negoro, okrętowego kucharza; nie omieszka to zaintrygować praktykanta Dicka Sanda, inteligentnego i spostrzegawczego chłopca.

Kilka dni później kapitan wraz z całą załogą ginie podczas polowania na wieloryba; Sand staje się – zupełnie bezwiednie – kapitanem statku i musi zapewnić bezpieczeństwo pasażerom: mistress Weldon, żonie armatora, której towarzyszy syn i kuzyn Benedict.

Odważnie, z pomocą Murzynów, młody chłopak próbuje sterować statkiem w kierunku wybrzeża Ameryki Południowej. Negoro, który ma zbrodnicze plany, zakłóca działanie kompasu i „Pilgrim” całkowicie zbacza z kursu. Huragan spycha go w kierunku nieznanego wybrzeża, do którego Dickowi Sandowi udaje się go doprowadzić; w rzeczywistości są to niegościnne brzegi Angoli.

Seria wydawnicza Wydawnictwa JAMAKASZ „Biblioteka Andrzeja” zawiera obecnie ponad 75 powieści Juliusza Verne’a i każdym miesiącem się rozrasta. Publikowane są w niej tłumaczenia utworów dotąd niewydanych, bądź takich, których przekład pochodzący z XIX lub XX wieku był niekompletny. Powoli wprowadzane są także utwory należące do kanonu twórczości wielkiego Francuza. Wszystkie wydania są nowymi tłumaczeniami i zostały wzbogacone o komplet ilustracji pochodzących z XIX-wiecznych wydań francuskich oraz o mnóstwo przypisów. Patronem serii jest Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »